Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 23 stycznia 2018

    Dzień powszedni

    (2 Sm 6, 12b-15. 17-19)
    Poszedł Dawid i sprowadził z wielką radością Arkę Bożą z domu Obed-Edoma do Miasta Dawidowego. Ilekroć niosący Arkę Pańską postąpili sześć kroków, składał w...

Kościół tarnowski pomaga zdolnej młodzieży
Przyznano stypendiaMłodzi, zdolni ludzie, pochodzący z biedniejszych rodzin, otrzymali 5 marca w Tarnowie stypendia od Fundacji im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza. Pomoc materialna trafiła do 104 uczniów i studentów. Jednorazowe stypendium wynosi od 500 do 1000 zł. O taką pomoc starało się 156 osób. 

-Bardzo się cieszę, pieniądze przeznaczę na zakup książek i na dojazdy do szkoły. Myślę, że odciążę budżet rodzinny, bo mam pięcioro rodzeństwa – mówi jeden ze stypendystów. 

Ks. Jacek Siewiora sekretarz fundacji podkreśla, że obok wyników w nauce i dochodów w rodzinie pod uwagę brano także zaangażowanie młodzieży w życie społeczne i religijne. 

„Kiedy czytaliśmy wnioski, wielu katechetów i wychowawców podkreślało, że młodzi są aktywni, pomagają innym w szkole i parafii. Można na nich liczyć” – dodaje sekretarz fundacji. 

Na tegoroczną XI edycję stypendiów przeznaczono 86 tys. złotych. Pieniądze pochodzą m.in. ze składek zbieranych podczas uroczystości udzielania sakramentu bierzmowania w parafiach diecezji tarnowskiej, oraz częściowo ze zbiórki w Dzień Papieski. Pieniądze przekazuje także ordynariusz tarnowski bp Wiktor Skworc, a także indywidualni ofiarodawcy. W fundowaniu stypendiów pomagają także uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę.

Fundacja im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza, długoletniego biskupa tarnowskiego, powstała w 1995 roku. Do tej pory pomoc materialna trafiła do 1300 osób. Na wypłatę stypendiów przeznaczono około miliona złotych.

 
Źródło: http://www.diecezja.tarnow.pl/index_01.php?dsi=92