Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 21 stycznia 2018

    Trzecia Niedziela zwykła

    (Jon 3,1-5. 10)
    Pan przemówił do Jonasza po raz drugi tymi słowami: „Wstań, idź do Niniwy, wielkiego miasta, i głoś jej upomnienie, które Ja ci zlecam”. Jonasz wstał...

Kobiety pracują w ukryciu dla dobra ludzkości

Dzień KobietWiele kobiet pracuje codziennie w ukryciu dla dobra ludzkości i dla królestwa Bożego – powiedział Benedykt XVI po niedzielnej modlitwie „Anioł Pański”.

 

Nawiązując do obchodzonego dziś Dnia Kobiet papież zachęcił „do refleksji nad sytuacją kobiety i do odnowienia zaangażowania, ażeby zawsze i wszędzie każda kobieta mogła żyć i wyrażać w pełni swoje własne zdolności, zasługując na pełny szacunek dla swojej godności”.
Zapowiedział też swoje dwie „podróże apostolskie”: do Kamerunu i Angoli w dniach 17-23 marca i do Ziemi Świętej w dniach 8-15 maja br.
W rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” Ojciec Święty wskazał, że „razem z postem i miłosierdziem modlitwa tworzy strukturę nośną naszego życia duchowego”. Wezwał „do znalezienia w tym czasie Wielkiego Postu dłuższych momentów milczenia, jeśli to możliwe na ustroniu, aby zobaczyć swoje życie w świetle planu miłości Ojca niebieskiego”.

Pełne rozważanie: http://ekai.pl/biblioteka/dokumenty/x615/rozwazanie-benedykta-xvi-przed-modlitwa-aniol-panski-marca-r/ 

Źródło: http://ekai.pl/wydarzenia/watykan/x18560/aniol-panski-kobiety-pracuja-w-ukryciu-dla-dobra-ludzkosci/