Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na czwartek, 17 sierpnia 2017

    Wspomnienie św. Jacka, prezbitera

    (Joz 3,7-10a.11.13-17)
    Pan oznajmił Jozuemu: Dziś pocznę wywyższać cię w oczach całego Izraela, aby poznano, że jak byłem z Mojżeszem, tak będę i z tobą. Ty zaś...

Kobiety pracują w ukryciu dla dobra ludzkości

Dzień KobietWiele kobiet pracuje codziennie w ukryciu dla dobra ludzkości i dla królestwa Bożego – powiedział Benedykt XVI po niedzielnej modlitwie „Anioł Pański”.

 

Nawiązując do obchodzonego dziś Dnia Kobiet papież zachęcił „do refleksji nad sytuacją kobiety i do odnowienia zaangażowania, ażeby zawsze i wszędzie każda kobieta mogła żyć i wyrażać w pełni swoje własne zdolności, zasługując na pełny szacunek dla swojej godności”.
Zapowiedział też swoje dwie „podróże apostolskie”: do Kamerunu i Angoli w dniach 17-23 marca i do Ziemi Świętej w dniach 8-15 maja br.
W rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” Ojciec Święty wskazał, że „razem z postem i miłosierdziem modlitwa tworzy strukturę nośną naszego życia duchowego”. Wezwał „do znalezienia w tym czasie Wielkiego Postu dłuższych momentów milczenia, jeśli to możliwe na ustroniu, aby zobaczyć swoje życie w świetle planu miłości Ojca niebieskiego”.

Pełne rozważanie: http://ekai.pl/biblioteka/dokumenty/x615/rozwazanie-benedykta-xvi-przed-modlitwa-aniol-panski-marca-r/ 

Źródło: http://ekai.pl/wydarzenia/watykan/x18560/aniol-panski-kobiety-pracuja-w-ukryciu-dla-dobra-ludzkosci/