Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 23 stycznia 2018

    Dzień powszedni

    (2 Sm 6, 12b-15. 17-19)
    Poszedł Dawid i sprowadził z wielką radością Arkę Bożą z domu Obed-Edoma do Miasta Dawidowego. Ilekroć niosący Arkę Pańską postąpili sześć kroków, składał w...

Indie: w Karnatace rośnie nienawiść wobec chrześcijan

„Chrześcijanie to terroryści i bezprawni intruzi, którzy chcą nawrócić całe Indie" – to jeden z napisów, które pojawiły się na murach w Bangalurze, stolicy indyjskiego stanu Karnataka.

Swoje zaniepokojenie z powodu rosnącej w Indiach nienawiści religijnej wyraził metropolita Bangaluru abp Bernard Moras. Oznajmił on, że slogany to tylko jedna z form agresji wobec wyznawców Chrystusa w Karnatace.


Antychrześcijańskie hasła powypisywano na ścianach budynków w wielu miejscowościach stanu. „Hindusi, zjednoczcie się przeciwko chrześcijanom, którzy w swoich szkołach i uniwersytetach przymusowo nawracają na swoją religię” – głosi jedno z nich wymalowane na fasadzie chrześcijańskiej uczelni w Bangalurze. Pod sloganami podpisała się „Rada Ochrony Hindusów”.

Abp Moras wiąże pojawienie się z nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. W Karnatace obywatele pójdą do urn 23 kwietnia. Zdaniem hierarchy, fanatycy hinduistyczni nawołują w ten sposób do bojkotowania chrześcijańskich formacji politycznych i głosowania na partie nacjonalistyczne.

By omówić kwestię antychrześcijańskiej kampanii, metropolita Bangaluru spotkał się z gubernatorem Karnataki – Rameshwarem Takurem. Polityk miał wykazać „głębokie zaniepokojenie” z powodu incydentów. Abp Moras napisał również listy do premiera i ministra spraw wewnętrznych w Karnatace, w których wezwał ich do szybkiego znalezienia i ukarania sprawców.

W rozmowie z agencją UCAN hierarcha przypomniał, że podczas fali prześladowań chrześcijan, która rozlała się w Indiach w sierpniu i wrześniu ub.r., w Karnatace zaatakowano 24 kościoły – większość z nich w mieście Mangalur leżącym na brzegu Morza Arabskiego. Zaznaczył, że wypisywanie haseł na murach jest tylko jedną z form agresji wobec chrześcijan. Wyznawcy Chrystusa są bici, szantażowani i szkalowani w mediach. W Mangalurze hinduscy radykałowie zaatakowali 1 marca 400-letni kościół, zniszczyli m.in. statuę św. Bernadetty.

 

Źródło: http://ekai.pl/wydarzenia/swiat/x18615/indie-w-karnatace-rosnie-nienawisc-wobec-chrzescijan/