Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 23 lipca 2017

    XVI niedziela zwykła

    (Mdr 12,13.16-19)
    Panie, nie ma oprócz Ciebie boga, co ma pieczę nad wszystkim, abyś miał dowodzić, że nie sądzisz niesprawiedliwie, Podstawą Twojej sprawiedliwości jest Twoja potęga, wszechwładza Twa...

Tarnów: wystawa prac niepełnosprawnych na Forum Wychowawców
ZdjecieWielkanocne ozdoby, kartki świąteczne, a także obrazy i malowane szkło wystawią 21 marca w tarnowskim teatrze podopieczni Stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro”.

Kiermasz niepełnosprawnych tarnowian będzie imprezą towarzyszącą V Forum Nauczycieli i Wychowawców pod hasłem „Wychowanie w prawdzie”.
"Na wystawie i kiermaszu znajdą się nie tylko ozdoby wielkanocne, ale także kwiaty z drewna, szklane bibeloty, drewniane pudełka, a nawet obrazy" – zapowiada Tomasz E. Wardzała, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia. Prace przez wiele tygodni były wyszywane i malowane przez osoby z niepełnosprawnością, uczęszczające do Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej i Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie.

Uczestnicy Warsztatu przygotowali również upominki dla wszystkich prelegentów Forum. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży prac niepełnosprawna młodzież pojedzie na wycieczkę szlakiem miejsc związanych z patronem Warsztatu – Janem Pawłem II.

V Forum Nauczycieli i Wychowawców rozpocznie się 21 marca uroczystą Mszą św. o godz. 9.00 w tarnowskiej katedrze. Wśród wykładowców i prelegentów znaleźli się: bp Wiesław Lechowicz, który będzie mówił o wychowaniu w prawdzie; dr Maciej Korkuć z Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie na temat „Historia, Pamięć i Prawda w edukacji i wychowaniu” oraz dr Danuta Piekarz z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Prelekcję „Błąd antropologiczny. Znaczenie adekwatnej antropologii w procesie wychowania” wygłosi ks. dr Jerzy Krzanowski z Tarnowa. Forum zakończy dyskusja panelowa: "Jak wychowywać, by młodzież żyła w prawdzie?”.

Źródło: KAI