Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 28 marca 2017

    (Ez 47,1-9,12)
    Podczas widzenia otrzymanego od Pana zaprowadził mnie aniał z powrotem przed wejście do świątyni, a oto wypływała woda spod progu świątyni w kierunku wschodnim, ponieważ przednia strona świątyni...

Nowi ministranci

W niedzielę, 22 marca, do grona Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii zostało włączonych 28 chłopców. Do tej pory przyuczali się do wykonywania funkcji służenia przy ołtarzu jako aspiranci. Teraz, jako ministranci, mogą wykonywać już wszelkie czynności związane z upiększeniem liturgii. Gratulujemy im decyzji. Dziękujemy rodzicom za wsparcie i mobilizowanie swoich synów. Jednocześnie życzymy wytrwałości, gdyż służba ta wymaga obowiązkowości i odpowiedzialności. Wyrabia też dobre nawyki i pozwala w wielu sytuacjach z powagą podchodzić w życiu do rzeczy, które rzeczywiście takiej powagi się domagają. Pojawiają się nowi kandydaci, co bardzo nas, duszpasterzy, raduje. Kilku kandydatów przygotowuje się także do roli lektora. Chociaż właściwy kurs lektorski przeprowadzany jest w okresie jesiennym, to już teraz chętni szkolą umiejętności czytania, formułowania wezwań modlitwy wiernych. To dobry znak, dlatego wszystkim tym chłopcom życzymy wytrwałości w podjętej służbie.