Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 26 lutego 2017

    VIII niedziela zwykła

    (Iz 49,14-15)
    Mówił Syjon: Pan mnie opuścił, Pan o mnie zapomniał. Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet, gdyby ona...

Nowi ministranci

W niedzielę, 22 marca, do grona Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii zostało włączonych 28 chłopców. Do tej pory przyuczali się do wykonywania funkcji służenia przy ołtarzu jako aspiranci. Teraz, jako ministranci, mogą wykonywać już wszelkie czynności związane z upiększeniem liturgii. Gratulujemy im decyzji. Dziękujemy rodzicom za wsparcie i mobilizowanie swoich synów. Jednocześnie życzymy wytrwałości, gdyż służba ta wymaga obowiązkowości i odpowiedzialności. Wyrabia też dobre nawyki i pozwala w wielu sytuacjach z powagą podchodzić w życiu do rzeczy, które rzeczywiście takiej powagi się domagają. Pojawiają się nowi kandydaci, co bardzo nas, duszpasterzy, raduje. Kilku kandydatów przygotowuje się także do roli lektora. Chociaż właściwy kurs lektorski przeprowadzany jest w okresie jesiennym, to już teraz chętni szkolą umiejętności czytania, formułowania wezwań modlitwy wiernych. To dobry znak, dlatego wszystkim tym chłopcom życzymy wytrwałości w podjętej służbie.