Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 21 stycznia 2018

    Trzecia Niedziela zwykła

    (Jon 3,1-5. 10)
    Pan przemówił do Jonasza po raz drugi tymi słowami: „Wstań, idź do Niniwy, wielkiego miasta, i głoś jej upomnienie, które Ja ci zlecam”. Jonasz wstał...

Wielkanocna Zbiórka Żywności - w ostatni weekend marca

W dniach od 27-29 marca w supermarketach na terenie całej Polski odbędzie się zbiórka żywności. Przekazane dary otrzymają osoby najbardziej potrzebujące.


Wielkanocna Zbiórka Żywności ma na celu zachęcenie jak największej liczby klientów sklepów do kupienia choćby jednego produktu spożywczego więcej i podzielenia się z najuboższymi przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.

Wolontariusze będą zbierać artykuły z długim terminem przydatności do spożycia jak np. oleje, cukier, konserwy mięsne, słodycze, dżemy, a także tradycyjne produkty na świąteczne stoły. Zebrana żywność trafi do organizacji prowadzących dożywianie, współpracujących z Bankami Żywności

W tym roku zbiórkę przeprowadzi w dniach 27-29 marca 22 Banków Żywności: organizują Banki Żywności m.in. z Częstochowy, Gdańska, Kielc, Konina, Krakowa, Olsztyna, Ostrowca Świętokrzyskiego, Poznania, Radomia, Rzeszowa, Siedlec, Suwałk, Tarnobrzegu, Torunia, Wałbrzycha i Zielonej Góry.

Na terenie Warszawy zbiórka żywności przybierze szczególną formę. Zamiast akcji w sklepach, w 16 warszawskich kościołach w ostatnią, przedświąteczną niedzielę, zostanie przeprowadzona wielkanocna zbiórka jajek.

W ubiegłorocznej Wielkanocnej Zbiórce Żywności Banki Żywności zebrały łącznie 245 ton artykułów spożywczych.

 

Źródło: KAI