Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na sobotę, 16 grudnia 2017

    (Syr 48,1-4.9-11)
    Powstał Eliasz, prorok jak ogień, a słowo jego płonęło jak pochodnia. On głód na nich sprowadził, a swoją gorliwością zmniejszył ich liczbę. Słowem Pańskim zamknął niebo, z niego...

Inauguracja portalu Franciszkanska3.pl – 2 kwietnia

FranciszkanskaKard. Stanisław Dziwisz zainauguruje w najbliższy czwartek działalność katolickiego portalu społecznościowego www.franciszkanska3.pl.

Metropolita krakowski, który będzie obchodził 4. rocznicę śmierci Jana Pawła II w Watykanie, weźmie udział w otwarciu witryny, łącząc się z Krakowem przez Skype'a.

Kard. Stanisław Dziwisz jest pomysłodawcą i patronem przedsięwzięcia. „Wirtualna Franciszkańska 3” ma gromadzić wszystkich, którzy szukają w Internecie katolickiego spojrzenia na społeczeństwo, kulturę, politykę i inne dziedziny życia. Inicjatorem portalu jest Katolickie Centrum Kultury w Krakowie. Z „Franciszkańską 3” współpracować będzie ok. 50 osób. W planach są wideo-blogi znanych księży, m.in. rzecznika Archidiecezji Krakowskiej ks. Roberta Nęcka oraz komentarze do Biblii. Nie zabraknie wirtualnych spotkań na czacie z kard. Stanisławem Dziwiszem. Na www.franciszkanska3.pl będą dostępni on-line księża, którzy pomogą w trudnych sprawach. W planach jest także utworzenie radia internetowego i uruchomienie modułu telewizyjnego, który pozwoli na umieszczanie na stronie filmów. Głównym celem portalu ma być jednoczenie wokół myśli papieża Jana Pawła II, które odbywać się będzie pod hasłem „Pokolenie JPII. Jesteśmy!”.

Od strony informatycznej portalem opiekuje się krakowska Grupa Adweb. Portal ma być przejrzysty i funkcjonalny, zapewniający interaktywność z użytkownikami. - Portal Franciszkanska3.pl będzie bardzo otwartym oraz maksymalnie interaktywnym medium, współtworzonym przez internautów – wyjaśnia Bartłomiej Juszczyk, CEO Grupy Adweb. – Cieszy nas fakt, że zostaliśmy wybrani do stworzenia i realizacji tak znaczącego projektu oraz prowadzenia go od strony promocyjnej – dodaje.

Portal ruszy 2 kwietnia - w rocznicę śmierci Jana Pawła II. Będzie utrzymywał się z reklam i darowizn.

Źródło: KAI