Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 marca 2018

    Piąta Niedziela Wielkiego Postu

    (Jr 31, 31-34)
    Pan mówi: "Oto nadchodzą dni, kiedy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze. Nie takie jak przymierze, które zawarłem z ich...

Obchody 4. rocznicy śmierci Jana Pawła II

Rocznica„Pop-oratorium o Bożym Miłosierdziu” w Radomiu, naukowe seminarium „Bierzmowanie dziejów” w Krakowie, koncert „Artyści w hołdzie Janowi Pawłowi II” w Gdańsku, watry na szczytach polskich gór.

To tylko niektóre spośród licznych wydarzeń, które zaplanowane są na 2 kwietnia, w związku z obchodami 4. rocznicy śmierci Jana Pawła II. W całej Polsce w tym dniu odbywać się też będą Msze św. i modlitwy o rychłą beatyfikację Sługi Bożego.

Stary Sącz

Jan Paweł II odwiedził Stary Sącz w 1999 r. Przy papieskim ołtarzu już o godzinie 10.00 zgromadzi się młodzież. Z koncertem wystąpi zespół „Porozumienie”. Mszy św. o godz. 11.30 będzie przewodniczył tarnowski bp pomocniczy Wiesław Lechowicz.

Natomiast o godzinie 18.00 z kościoła Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu wyruszy Biały Marsz. Także o godzinie 18:30 przy kościele św. Elżbiety w Starym Sączu rozpocznie się Droga Krzyżowa. Wierni, którzy zgromadzą się przy papieskim ołtarzu będą uczestniczyć we Mszy, która rozpocznie się o godzinie 20.00. Po jej zakończeniu odbędzie się nabożeństwo Drogi światła, a o 21.37 zabrzmi „Barka”.

Tarnów

Mieszkańcy Tarnowa i okolic spotkają się 2 kwietnia o godz. 20.00 w Alejach Jana Pawła II. Trzymając w rękach lampiony przejdą na plac przy kościele pw. Błogosławionej Karoliny Kózkówny, gdzie Jan Paweł II gościł w 1987 r. O godz. 20.30 zostanie tam odprawiona Msza św. Natomiast o 21.37, w godzinę śmierci Ojca Świętego, wierni będą modlić się w intencji wyniesienia go na ołtarze.


Źródło: KAI