Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na piątek, 21 lipca 2017

    (Wj 11,10-12,14)
    Mojżesz i Aaron wykonali wszystkie cuda przed faraonem. Lecz Pan uczynił upartym serce faraona, tak iż wzbraniał się wypuścić Izraelitów ze swego kraju. Pan powiedział do Mojżesza i...

Obchody XXIV Światowego Dnia Młodzieży w Tarnowie

Młodzież z całej diecezji przyjedzie do Tarnowa w Niedzielę Palmową, 5 kwietnia. Młodzi wraz z duszpasterzami przejdą ulicami miasta, będą uczestniczyć we Mszy św., wysłuchają także koncertów na rynku.

„Nasze spotkanie podczas diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży niech umocni Was w dawaniu codziennego świadectwa „wielkiej nadziei”, którą jest Chrystus, w tworzeniu przestrzeni przyjaznej każdemu życiu” – tak ordynariusz tarnowski bp Wiktor Skworc, zachęca młodych do udziału w spotkaniu.

Rozpocznie się ono w niedzielę o godz. 10.30, zbiórka na parkingu obok klasztoru sióstr karmelitanek przy ul. Krzyskiej. Droga Krzyżowa przejdzie ulicami miasta w kierunku katedry. Podczas nabożeństwa, młodzi usłyszą świadectwa odnoszące się do tegorocznego hasła roku duszpasterskiego „Otoczmy troską życie”, m.in. o walce z nałogami, oraz o przyjmowaniu choroby i cierpienia.

O godzinie 13.15 w tarnowskiej katedrze zostanie odprawiona Msza św. Podczas liturgii, w procesji z darami, będą niesione deklaracje duchowej adopcji dziecka poczętego, które młodzież będzie mogła podjąć w tym dniu. To modlitwa trwająca dziewięć miesięcy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Po Mszy św., na tarnowskim rynku zaplanowano koncerty religijnych zespołów młodzieżowych. Poczęstunek dla uczestników obchodów XXIV Światowego Dnia Młodzieży i mieszkańców miasta, przygotuje Fundacja „Kromka Chleba”.

Posłuchaj: (mówi ks. Paweł Płatek diecezjalny duszpasterz młodzieży)

Źródło: http://www.diecezja.tarnow.pl/index_01.php?dsi=106