Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 30 maja 2017

    (Dz 20,17-27)
    Paweł z Miletu posłał do Efezu i wezwał starszych Kościoła. A gdy do niego przybyli, przemówił do nich: Wiecie, jakim byłem wśród was od pierwszej chwili, w której...

Obchody XXIV Światowego Dnia Młodzieży w Tarnowie

Młodzież z całej diecezji przyjedzie do Tarnowa w Niedzielę Palmową, 5 kwietnia. Młodzi wraz z duszpasterzami przejdą ulicami miasta, będą uczestniczyć we Mszy św., wysłuchają także koncertów na rynku.

„Nasze spotkanie podczas diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży niech umocni Was w dawaniu codziennego świadectwa „wielkiej nadziei”, którą jest Chrystus, w tworzeniu przestrzeni przyjaznej każdemu życiu” – tak ordynariusz tarnowski bp Wiktor Skworc, zachęca młodych do udziału w spotkaniu.

Rozpocznie się ono w niedzielę o godz. 10.30, zbiórka na parkingu obok klasztoru sióstr karmelitanek przy ul. Krzyskiej. Droga Krzyżowa przejdzie ulicami miasta w kierunku katedry. Podczas nabożeństwa, młodzi usłyszą świadectwa odnoszące się do tegorocznego hasła roku duszpasterskiego „Otoczmy troską życie”, m.in. o walce z nałogami, oraz o przyjmowaniu choroby i cierpienia.

O godzinie 13.15 w tarnowskiej katedrze zostanie odprawiona Msza św. Podczas liturgii, w procesji z darami, będą niesione deklaracje duchowej adopcji dziecka poczętego, które młodzież będzie mogła podjąć w tym dniu. To modlitwa trwająca dziewięć miesięcy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Po Mszy św., na tarnowskim rynku zaplanowano koncerty religijnych zespołów młodzieżowych. Poczęstunek dla uczestników obchodów XXIV Światowego Dnia Młodzieży i mieszkańców miasta, przygotuje Fundacja „Kromka Chleba”.

Posłuchaj: (mówi ks. Paweł Płatek diecezjalny duszpasterz młodzieży)

Źródło: http://www.diecezja.tarnow.pl/index_01.php?dsi=106