Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 28 marca 2017

    (Ez 47,1-9,12)
    Podczas widzenia otrzymanego od Pana zaprowadził mnie aniał z powrotem przed wejście do świątyni, a oto wypływała woda spod progu świątyni w kierunku wschodnim, ponieważ przednia strona świątyni...

2008-04-12
Uwielbiamy dzisiaj Boga w Trójcy św. Jedynego za dzieło Zmartwychwstania Syna Bożego Jezusa Chrystusa. Za to, że jest zawsze z nami. Po Bogu dziękujemy ludziom za dar czasu, trudu      i poświęcenia  dla uświetnienia uroczystości paschalnych w naszym kościele. Dziękujemy:
-    Kapłanom – za przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia - i  klerykom.
-    lektorom i ministrantom
-    panom solistom za wykonanie Męki Chrystusa w Wielki Piątek.
-    młodzieży żeńskiej oraz dziewczynkom za śpiewy.
-    chórowi  p. Agnieszki  i  zespołowi  pana  organisty.
-    DSM – owi  za niesienie poduszek i grupom młodzieżowym.
-    panu organiście i panom kościelnym oraz członkom Ochotniczej Straży Pożarnej ze Smoczki za trwanie przy Chrystusie.
-    dekoratorkom za ciemnicę i grób Pański na ręce p. Zofii Kowalskiej.
-    kwiaciarkom za wystój nie tylko grobu Pańskiego, ale także za upiększanie ołtarza naszego kościoła przez cały rok.
-    składającym ofiary na kwiaty do grobu.
-    niosącym baldachim, chorągwie i feretrony.
-    za całoroczne sprzątanie kościele. Jest ono uciążliwe, ale każdy trud dla Chrystusa Zmartwychwstałego się opłaca, każdy parafianin przychodząc do kościoła widzi jego czystość, schludność, piękno zwłaszcza teraz, gdy mamy tak piękną posadzkę. To dobrze świadczy o mieszkańcach tutejszej dzielnicy. Goście wielokrotnie to podkreślają i budują się naszą postawą. Za wszystkie prace wykonane dla upiększenia kościoła składamy Bóg zapłać.

Jutro drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów.