Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na poniedziałek, 22 stycznia 2018

    Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika

    (2 Sm 5, 1-7. 10)
    Wszystkie pokolenia izraelskie zeszły się u Dawida w Hebronie i oświadczyły mu: „Oto my jesteśmy kości twoje...

Diecezjalne obchody święta Caritas

Statuetka Ponad 150 osób zaangażowanych w niesienie pomocy najbardziej potrzebującym otrzyma statuetki „ Misericors” od Caritas diecezji tarnowskiej. Po raz pierwszy zostaną one wręczone wolontariuszom i sponsorom podczas obchodów święta Caritas. Odbędą się one w sobotę, 18 kwietnia w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy.

- Tysiące ludzi w naszej diecezji poświęca bezinteresownie swój wolny czas, aby pomagać innym. Bardzo cieszymy się, że przybywa młodych ludzi, którzy uczą się w ten sposób wrażliwości na potrzeby ubogich i chorych – mówi ks. Piotr Grzanka zastępca dyrektora Caritas.

W diecezji tarnowskiej jest ok. 4 tys. wolontariuszy Caritas. Najczęściej przygotowują dary żywnościowe m.in. dla biednych i samotnych. Kuchnie Caritas wydają ciepłe posiłki dla bezdomnych i rodzin potrzebujących. Wolontariusze prowadzą także świetlice, gdzie pomagają w nauce dzieciom i młodzieży. W diecezji przybywa także Szkolnych Kół Caritas. Jest już ich 99. Prawie 2,5 tys. dzieci i młodzieży pomaga niepełnosprawnym, starszym i swoim rówieśnikom. Organizują kiermasze, koncerty, odwiedzają chorych.

W obchodach święta Caritas wezmą udział wolontariusze, pracownicy placówek Caritas i dobroczyńcy z całej diecezji. Spotkanie w Dębicy rozpocznie się o godzinie 9.30 koncertem zespołu kameralnego. O 10.00 będzie koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ordynariusza diecezji tarnowskiej biskupa Wiktora Skworca.

Posłuchaj (mówi ks. Piotr Grzanka zastępca dyrektora Caritas diecezji tarnowskiej)

Źródło: http://www.diecezja.tarnow.pl/index_01.php?dsi=109