Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 21 stycznia 2018

    Trzecia Niedziela zwykła

    (Jon 3,1-5. 10)
    Pan przemówił do Jonasza po raz drugi tymi słowami: „Wstań, idź do Niniwy, wielkiego miasta, i głoś jej upomnienie, które Ja ci zlecam”. Jonasz wstał...

Republika Czeska: wizyta papieża 26-28 września
Benedykt 16Biskupi Czech i Moraw poinformowali, że Benedykt XVI odwiedzi Republikę Czeską w dniach 26-28 września b.r.

Jednocześnie zachęcają wiernych do podjęcia przygotowania duchowego. Będzie to pierwsza pielgrzymka do tego kraju Benedykta XVI. Jan Paweł II odwiedził go trzykrotnie: w 1990, 1995 i 1997 r.

Tematem przygotowań i papieskiej wizyty będą trzy cnoty teologalne: wiara, nadzieja i miłość, stanowiące podstawę tożsamości chrześcijańskiej. Natomiast logo wizyty to słowa: „Miłość Chrystusa jest naszą siłą”.

Biskupi informują, że w najbliższą niedzielę we wszystkich kościołach ich ojczyzny zbierane będą ofiary na zapewnienie środków materialnych niezbędnych do właściwego zorganizowania wizyty Ojca Świętego. Równocześnie wydali broszurę z materiałami przygotowania duchowego, w tym proponowane czytania biblijne na najbliższych pięć miesięcy. Apelują też o podjęcie konkretnych dzieł miłosierdzia chrześcijańskiego.

Nie podają natomiast programu wizyty Benedykta XVI. Jan Paweł II odwiedził zarówno Pragę i Hradec Kralove w Czechach, jak Ołomuniec i Velehrad na Morawach.

Źródło: KAI