Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na poniedziałek, 22 stycznia 2018

    Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika

    (2 Sm 5, 1-7. 10)
    Wszystkie pokolenia izraelskie zeszły się u Dawida w Hebronie i oświadczyły mu: „Oto my jesteśmy kości twoje...

Prawie 3 tys. maturzystów z diecezji tarnowskiej modliło się w Częstochowie
Prawie 3 tys. maturzystów z diecezji tarnowskiej modliło się w Częstochowie. Młodzi, którzy już za kilkanaście dni będą zdawać egzamin dojrzałości, uczestniczyli razem ze swoimi katechetami i nauczycielami w XX Pielgrzymce Młodzieży Maturalnej Diecezji Tarnowskiej na Jasną Górę.

„Matura oznacza wkroczenie w dorosłe życie, co może rodzić niepokój, któremu towarzyszy oczekiwanie na spełnienie marzeń, na zrealizowanie pasji, na spotkanie z uczelniami lub pracą” – mówił bp tarnowski Wiktor Skworc. Dodawał młodym nadziei, podkreślając, że jest z nimi Chrystus. „Naprzeciw tym pytaniom wychodzi Chrystus Zmartwychwstały, który mówi: Nie lękajcie się! Ale razem ze Mną podejmijcie trud życia, urzeczywistniania go jako projektu i powołania! Ja Was umocnię mocą z Wysoka, abyście dar młodości przekuli w dojrzałość ducha i ciała, intelektu i uczuć, w dojrzałość spełnionego, szczęśliwego człowieczeństwa” – podkreślał bp.

Bp Skworc prosił młodych, aby troszczyli się o życie duchowe, oraz o człowieczeństwo i chrześcijańskie powołanie. „To my wierzący – mamy prawo pytać wątpiących i sceptyków: dlaczego nie wierzycie, skoro dostarczamy wam tylu dowodów; a przede wszystkim skoro w historię Kościoła wpisują się życiorysy tak wielu świadków, wśród nich waszego przyjaciela Jana Pawła II. Na jego świadectwie wiary możecie budować” – dodał kaznodzieja.

Ordynariusz tarnowski mówił młodym jak ważna jest modlitwa, prosił, by uczestniczyli w niedziele i święta we Mszach św. i przystępowali do sakramentu pokuty i pojednania. Szczególnie apelował o modlitwę za rówieśników, którzy przeżywają trudne chwile. „Przeżywając dramaty rodzinne, doświadczając pustki po złych wyborach, wielu z nich ucieka w świat zachowań niebezpiecznych i agresywnych, w uzależnienie od narkotyków i alkoholu oraz w wiele innych form młodzieżowego skrępowania. Troszcząc się o własne życie duchowe, będziecie w stanie przyjść z pomocą zagubionym rówieśnikom. Oni potrzebują waszego entuzjastycznego i radosnego świadectwa, że Bóg pamięta o każdym człowieku, ponieważ go bezgranicznie i bezwarunkowo kocha”. W programie pielgrzymki na Jasną Górę był także wykład z zakresu bioetyki, oraz Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.

Źródło: http://www.diecezja.tarnow.pl/index_01.php?aktu=4077