Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na piątek, 15 grudnia 2017

    (Iz 48,17-19)
    Tak mówi Pan, twój Odkupiciel, Święty Izraela: Jam jest Pan, twój Bóg, pouczający cię o tym, co pożyteczne, kierujący tobą na drodze, którą kroczysz. O gdybyś zważał na...

Przedszkolaki w Łagiewnikach
DzieciPuzzle z obrazu "Jezu ufam Tobie", katecheza o Faustynie i koncert zespołu Promyczki Dobra to niektóre atrakcje piątkowego spotkania dzieci w Łagiewnikach.

- Jeżeli małym dzieciom pokażemy czym jest miłość (...) to myślę, że zostanie to na całe życie – tak o spotkaniu dla krakowskich przedszkolaków w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach mówi siostra Benedetta z Przedszkola nr 34 na Kurdwanowie.

Spotkanie zorganizowały Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej "Promyczek" oraz redakcja miesięcznika "Promyczek Dobra".

Spotkanie z przedszkolakami rozpoczęło się od katechezy o św. Faustynie połączonej z nauką śpiewu. Następnie dzieci przeszły do Kaplicy Cudownego Obrazu przed relikwie św. Faustyny, a potem na świeżym powietrzu układały puzzle, stworzone ze słynnego obrazu „Jezu Ufam Tobie”.

Miłym zaskoczeniem dla dzieci był koncert zespołu „Promyczki Dobra”. Młodzi artyści wykonali piosenki z najpopularniejszej swojej płyty „Kogo Pan Bóg Kocha”, której kompozytorem jest krakowski muzyk Joachim Mencel.

Jak się okazało dobrze bawiły się nie tylko przedszkolaki. Wśród zaproszonych gości, którzy odwiedzili najmłodszych podczas koncertu „Promyczków Dobra”, był dyrektor Marcin Miłkowski, reprezentujący Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz ks. Franciszek Ślusarczyk, przedstawiciel bp Jana Zająca.

Pomysł spotkania wpisuje się w inicjatywę ogłoszenia Roku Przedszkolaka przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a troska o rozwój duchowy najmłodszych była jednym z głównych powodów przyjazdu do sanktuarium.

Główny organizator ks. Andrzej Mulka z Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej „Promyczek” z Nowego Sącza już teraz zapowiada, że w przyszłości idei dla najmłodszych w kolejnych latach.

Źródło: KAI