Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na środę, 18 października 2017

    Święto św. Łukasza Ewangelisty

    (2 Tm 4,9-17a)
    Najmilszy: Pośpiesz się, by przybyć do mnie szybko. Demas bowiem mię opuścił umiłowawszy ten świat i podążył do Tesaloniki, Krescens do Galacji, Tytus do...

Sakrament Bierzmowania

Bierzmowanie 2009W poniedziałek 27 kwietnia w naszej parafii odbyła się uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania.

W naszej parafii gościł Ks. Biskup Wiesław Lechowicz. Udzielił sakramentu bierzmowania 196 osobom. W większości byli to uczniowie trzecich klas gimnazjalnych. Ks. Biskup w homilii mówił między innymi o życiu w prawdziwej wolności. "Nie może człowiek służyć Bogi i mamonie." Uroczysta liturgia podkreślała ważny moment w życiu młodzieży. Przyjmując dary Ducha Świętego zostali jednocześnie posłani, aby je rozwijać w sobie i obdarzać nimi innych ludzi. Wiele spośród młodych osób podpisało dobrowolnie deklarację o życiu w abstynencji i wolności od uzależnień. To dobry znak, że budować chcą swoją młodość bez sztucznego jej polepszania. Żyć pełnią życia w wolności. 

Bierzmowani prosili o wstawiennictwo świętych patronów. Największą popularnością cieszyły się imiona: Anna i Weronika (po 9 osób), Julia, Kinga, Magdalena (6) oraz Piotr (10), Paweł (9) i Maksymilian (8).