Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na piątek, 20 października 2017

    Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera

    (Rz 4,1-8)
    Zapytajmy więc, co [zyskał] Abraham, przodek nasz według ciała. Jeżeli bowiem Abraham został usprawiedliwiony z uczynków, ma powód do chlubienia się, ale nie przed...

Potrzeba lekarzy do Afryki

Diecezja tarnowska poszukuje lekarzy, którzy mogliby pracować w Afryce. Najbardziej oczekiwani są specjaliści chirurgii, pediatrii i ginekologii. W terminie nieco późniejszym będą potrzebni także stomatolodzy i wolontariusze. Praca czeka od zaraz w szpitalu w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej.

Posłuchaj (o pracy w szpitalu mówi Elżbieta Wryk tarnowska misjonarka kierująca szpitalem w Bagandou)

Diecezja tarnowska z ofiar zebranych przez kolędników misyjnych przed kilku laty wybudowała małe Centrum Zdrowia w Bagandou. Otwarcie szpitala miało miejsce w dniu 16 sierpnia 2004 roku. Placówka służy zamieszkującym tamte tereny mieszkańcom wiosek, a zwłaszcza Pigmejom. Szpital dysponuje 20 łóżkami. W ciągu miesiąca korzysta z niego około 250 pacjentów, z czego około 60 jest hospitalizowanych.

 

W styczniu szpital odwiedził biskup tarnowski Wiktor Skworc. Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji poświęcił krzyże do sal w ponownie otwartym szpitalu. Placówka była zamknięta przez półtora roku, gdyż nie można było znaleźć lekarzy, którzy chcieliby pracować w Afryce.

Diecezja tarnowska, która prowadzi placówkę medyczną, sfinansuje także jej rozbudowę. Powstanie m.in. gabinet dentystyczny, laboratorium, pracownia USG i apteka.

Lekarze zainteresowani pracą w Afryce mogą kontaktować się z Wydziałem Misyjnym Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, tel. (014) 631 73 70 lub e-mail -  ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

Źródło: http://www.diecezja.tarnow.pl/index_01.php?dsi=116