Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na piątek, 28 lipca 2017

    (Wj 20,1-17)
    Mojżesz wyprowadził lud z obozu naprzeciw Boga i ustawił u stóp góry. Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa: Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi...

„Ja pragnę żyć” – polscy wykonawcy stają w obronie życia

Pro life„Ja pragnę żyć” to utwór Julii i Grzegorza Kopali z ich najnowszej płyty Pro life. Piosenka jest rozmową matki z nienarodzonym dzieckiem. Ich wzajemna relacja jest oparta na bezgranicznym zaufaniu i miłości.

To właśnie potężna więź pomiędzy nimi jest największą wartością, prawdziwym skarbem. Mottem albumu jest wezwanie: Niech żyje życie! Chrońmy je: kruche i zachwycające!


Wykonawcy pytani o to, skąd wziął się pomysł na tak odważną płytę odpowiadają: To nie kwestia odwagi. To naturalna reakcja. Wobec poruszonych na niej problemów, nie można przejść obojętnie. Na okładce przedstawione jest błękitne niebo i poruszony wiatrem dmuchawiec – sugestywna metafora ulotności życia. Otoczmy troską życie to hasło Programu Duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2008-2009 – utwory zebrane na Pro life w sposób bezpośredni nawiązują do związanej z nim problematyką. Płyta ukazała się w doskonałym momencie i jest ważnym głosem w publicznej debacie dotyczącej ochrony życia.

Julia i Grzegorz Kopala od lat związani są ze sceną muzyki chrześcijańskiej. Współpracowali z Salem Solo przy produkcji jego płyty I worship. Ich utwory są regularnie nadawane przez większość katolickich rozgłośni, a dwa z nich (San Damiano i Pieśń Jezusa) zajęły pierwsze miejsce na liście przebojów „Muzyczne Dary”.

Zapraszamy na stronę wykonawców: www.juliaigrzegorz.pl

 

Źródło: KAI