Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 23 stycznia 2018

    Dzień powszedni

    (2 Sm 6, 12b-15. 17-19)
    Poszedł Dawid i sprowadził z wielką radością Arkę Bożą z domu Obed-Edoma do Miasta Dawidowego. Ilekroć niosący Arkę Pańską postąpili sześć kroków, składał w...

II Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci
PlakatKoncerty zespołów, spotkania z misjonarzami, a także loteria fantowa i wypuszczanie w niebo baloników pokoju - tak w Tarnowie będzie przebiegał II Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci. Rozpocznie się on 6 czerwca o godz. 10.00 w parafii pw. bł. Karoliny Kózkówny w Tarnowie. Chętni już mogą się zapisywać.

„Życia nie zmarnuję, gdy dzieciom świata miłość podaruję” – takie hasło będzie przyświecać kongresowym spotkaniom. Do udziału, organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci, a zwłaszcza należące do grup Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, kolędników misyjnych, ministrantów i najmłodszych z innych wspólnot działających przy parafiach.

Kongres będzie głównym punktem obchodów 150-lecia obecności Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w diecezji tarnowskiej. Dla każdego zgłoszonego dziecka przewidziany jest m.in. specjalny kongresowy cukierek o symbolicznym znaczeniu. „Chcemy zachęcać najmłodszych, aby potrafili dzielić się tym, co mają z dziećmi, które żyją w krajach misyjnych i często są głodne, nie mogą chodzić do szkoły. Dzieci należące do PDMD składają w parafiach drobne sumy, zbliżone wartością do jednego cukierka i modlą się za swoich rówieśników. Grupy Dzieła działają przy ponad 60 parafiach. Chcemy zachęcać, aby kolejne powstawały przy innych parafiach” - mówi siostra Kinga Kozdrój animatorka diecezjalna Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Podczas Kongresu dzieci wezmą udział we Mszy św., spotkają się z biskupem ordynariuszem Wiktorem Skworcem i z abp. Anatolem Milandou z Brazzaville (Rep. Konga). Będzie to także okazja do rozmów z misjonarzami. W programie także m. im: zabawy z wodzirejami, występ zespołu „Promyczki”, loteria fantowa.

Z okazji Kongresu i 150-lecia działania PDMD w diecezji tarnowskiej ogłoszono także konkursy, których finał odbędzie się podczas czerwcowego spotkania. Pierwszy z nich polega na przygotowaniu kolorowego latawca o tematyce misyjnej, a drugi zachęca do stworzenia najdłuższego „łańcucha miłości”. Ma on składać się z jak największej liczby ogniw (koluszek), a każde z nich ma symbolizować jedno ze zobowiązań, jakie podejmuje każde dziecko na rzecz swych rówieśników z krajów misyjnych, tzn.: modlitwa, ofiara i osobiste wyrzeczenie.

Organizatorzy proszą, aby udział w Kongresie zgłaszać do 15 maja. Zgłoszenia przyjmuje: Wydział Misyjny tel. 14/ 6 317 370, mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Więcej o Kongresie i konkursach można przeczytać na stronie www.misje.diecezja.tarnow.pl

Posłuchaj (mówi siostra Kinga Kozdrój animatorka diecezjalna Dzieła Misyjnego Dzieci)

Źródło: http://www.diecezja.tarnow.pl/index_01.php?dsi=117