Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 21 stycznia 2018

    Trzecia Niedziela zwykła

    (Jon 3,1-5. 10)
    Pan przemówił do Jonasza po raz drugi tymi słowami: „Wstań, idź do Niniwy, wielkiego miasta, i głoś jej upomnienie, które Ja ci zlecam”. Jonasz wstał...

Otoczmy troską życie - konkurs dla młodzieży

ZdjeciePrace plastyczne, zdjęcia i prezentacje multimedialne można nadsyłać na konkurs zatytułowany "Otoczmy troską życie". Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej. Nagroda główna to wyjazd do Rzymu.


-Kiedy wokół nas tak wiele jest przejawów agresji, a także brakuje szacunku dla drugiego człowieka, chcemy promować dobro i troskę o dar najcenniejszy, czyli życie. Celem konkursu jest rozpowszechnianie wśród młodzieży wartości ludzkiego życia i praktycznych działań wyrażających troskę o życie - mówi ks. Jan Banach diecezjalny asystent Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Prace muszą nawiązywać do trzech tematów: Pokaż prawdę o wartości życia, Popatrz, jak oni troszczą się o życie, oraz Rodzina - wychowanie do życia. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu diecezji tarnowskiej, oraz do młodzieży starszej w wieku do lat 25.

Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną na formacie maks. A3. Może być to także fotografia na papierze w formacie min. A5 lub w wersji elektronicznej w formacie min. 1600 x 1200 pikseli, zapisana na trwałym nośniku. Organizatorzy zachęcają także do tworzenia prezentacji multimedialnych.

Nagrodą główną jest pielgrzymka do Rzymu. Laureaci otrzymają także: rower turystyczny, aparaty fotograficzne i sprzęt sportowy. Prace należy przesyłać lub dostarczyć do Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, adres: 33-100 Tarnów, ul. Bema 14. Termin nadsyłania prac mija 18 maja 2009 roku.

Patronat nad konkursem objęli: biskup tarnowski Wiktor Skworc, oraz przedstawiciele władz samorządowych z terenu diecezji. 

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz regulamin dostępne są na stronie internetowej Stowarzyszenia Rodzin Katolickich: www.rodzina.net.pl Informacje można również uzyskać w Wydziale Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, telefon (014) 631-73-60.

 

Źródło: RDN