Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 25 kwietnia 2017

    Święto św. Marka Ewangelisty

    (1 P 5,5b-14)
    Wszyscy wobec siebie wzajemnie przyobleczcie się w pokorę, Bóg bowiem pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje. Upokórzcie się więc pod mocną ręką Boga,...

Beatyfikacja Jana Pawła II w 5. rocznicę śmierci?

Abp Angelo Amato, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych„Nadzieja na beatyfikację Jana Pawła II w okolicy piątej rocznicy jego śmierci nie jest utopią.”

Taką opinię wyraził prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych abp Angelo Amato w wywiadzie dla katolickiego dziennika „Avvenire”. Odpowiadając na pytanie, na jakim etapie jest proces beatyfikacyjny Papieża-Polaka, włoski hierarcha przypomniał, że Benedykt XVI skierował go na „wydzieloną ścieżkę”.


„W końcu ubiegłego roku złożono w naszej kongregacji positio, która obecnie jest przedmiotem analizy teologów, mających ustalić heroiczność cnót kandydata, następnie sprawa będzie przedmiotem dyskusji kardynałów i biskupów należących do kongregacji, po czym - po zatwierdzeniu dekretu o heroiczności cnót - przyjdzie zgoda papieża na ogłoszenie sługi Bożego czcigodnym (venerabilis). Następnie przewidziane jest zbadanie cudu za jego wstawiennictwem” - wyjaśnił hierarcha.

Czy zatem realne są nadzieje, że Jan Paweł II może zostać ogłoszony błogosławionym przy okazji piątej rocznicy śmierci, która przypada w kwietniu przyszłego roku, czy też jest to utopia? - pyta dziennikarz „Avvenire”. „Rebus sic stantibus (gdy tak sprawy stoją), hipotezę tę można uznać, by tak rzec, za technicznie nie utopistyczną” - odpowiada abp Amato.

 

Źródło: KAI