Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na poniedziałek, 27 lutego 2017

    (Syr 17,24-29)
    Tym, którzy się nawracają, Bóg daje drogę powrotu i pociesza tych, którym brakło wytrwałości. Nawróć się do Pana, porzuć grzechy, błagaj przed obliczem Jego, umniejsz zgorszenie. Wróć do...

Komisja teologów uznała heroiczność cnót Jana Pawła II

Jan Paweł IIKomisja teologów, która zebrała się dziś w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, by podjąć decyzję w sprawie heroiczności cnót Jana Pawła II, wydała pozytywną opinię.


Nieznany jest dokładny wynik głosowania, wiadomo jedynie, że za musiała być większość dwóch trzecich uczestników spotkania, których miało być dziewięciu (w tym jeden Polak).
Jednocześnie relatorowi procesu przedstawiono wnioski o pewne wyjaśnienia. Przekaże on je komisji kardynałów i biskupów, która również musi wypowiedzieć się w sprawie heroiczności cnót Sługi Bożego. Po jej pozytywnej decyzji sprawa zostanie przedstawiona papieżowi, który jest ostatnią instancją w każdym procesie kanonizacyjnym. Kiedy ta komisja się zbierze, w tej chwili nie wiadomo.

Oddzielne postępowanie prowadzone jest w sprawie cudu za wstawiennictwem Sługi Bożego. Swą opinię w tej sprawie muszą wyrazić kolejno komisja lekarska, teologów, a następnie kardynałów i biskupów. Po zaaprobowaniu przez Benedykta XVI dekretów o heroiczności cnót oraz cudzie, możliwe będzie wyznaczenie daty beatyfikacji Jana Pawła II.

 

Źródło: KAI