Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 21 stycznia 2018

    Trzecia Niedziela zwykła

    (Jon 3,1-5. 10)
    Pan przemówił do Jonasza po raz drugi tymi słowami: „Wstań, idź do Niniwy, wielkiego miasta, i głoś jej upomnienie, które Ja ci zlecam”. Jonasz wstał...

130 tys. osób na Czuwaniu Odnowy w Duchu Świętym
Mimo deszczu 130 tys. osób uczestniczy w Czuwaniu Odnowy na placu jasnogórskimZ udziałem ponad 130 tys. osób na Jasnej Górze trwa 15. Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Jego uczestnicy zastanawiają się nad sposobami podjęcia duchowej walki o zdobycie dla Chrystusa młodych.

Ks. Wojciech Nowacki, przewodniczący Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym podkreślił, że dziś Duch Święty przynagla Odnowę w Polsce do zaangażowania się nie tylko w różne formy duszpasterstwa młodzieży, ale „wręcz w walkę o młodych, bez których nie ma przyszłości ani dla kraju, ani dla Kościoła”. - Siły ciemności usiłują zniszczyć naszą młodzież za pomocą różnych środków: przez okultyzm, nałogi, rozpasany seksualizm i my musimy jej pomóc” - powiedział kapłan.

Dodał, że w gronie koordynatorów Odnowy istnieje przeświadczenie, że „miłość Chrystusa przynagla dziś do szczególnej troski o młodzież”. Wyjaśnił, że chodzi o „przynaglenie do podjęcia duchowej walki o zdobycie młodych dla Chrystusa”, o „otwarcie ich serc na moc Ducha Świętego i uchronienie ich przed licznymi zagrożeniami duchowymi”. - Jesteśmy przekonani, że Duch Święty pragnie ożywić w naszych sercach tę miłość, która nikomu z nas, niezależnie od wieku i zaangażowania, nie pozwoli na obojętność wobec losu młodego pokolenia” - podkreślił ks. Nowacki.

Gośćmi tegorocznego spotkania są ojcowie Antonello i Enrico, włoscy misjonarze posługujący w Brazylii. Są oni założycielami wspólnoty „Przymierze Miłosierdzia”, której szczególnym charyzmatem jest modlitwa wstawiennicza i posługa ewangelizacyjna wśród młodych.

Zdaniem o. Antonello, dziś konieczne jest odważne wyjście z Dobrą Nowiną do różnych środowisk, tak jak czynili to pierwsi apostołowie. „Wyjdźmy z kościołów, wyjdźmy tam, gdzie są ludzie. Krzyczmy do biskupów i wszystkich chrześcijan, wyjdźmy z murów kościelnych i podejmijmy ewangelizację, tak jak to czynili pierwsi apostołowie, Piotr i Paweł” - powiedział misjonarz.

O. Enrico podkreślił, że poważnym zagrożeniem dla młodych są dziś narkotyki, rozwiązłość seksualna i wielkie zobojętnienie, ale „wobec zła nie jesteśmy sami”.

„Wierzymy, że w tym czasie tak szczególnych cierpień, Bóg również udziela nam szczególnych darów, charyzmatów Ducha Świętego dla uzdrowienia wewnętrznego, dla uwolnienia i nawrócenia” - dodał o. Enrico.

Na program czuwania składają się modlitwy uwielbienia i uzdrowienia, katechezy i świadectwa oraz o godz. 17.00 Msza św. pod przewodnictwem bp. Bronisława Dembowskiego, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchu Odnowy w Duchu Świętym.

Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym to jedno z największych jasnogórskich zgromadzeń pielgrzymów. Organizatorami spotkań są specjalne zespoły - diakonie, odpowiedzialne m.in. za śpiew, liturgię, porządek i obsługę medialną. W tym roku animację oraz śpiewy prowadzi zespół „Mocni w Duchu”.

Odnowa to wspólnota, której zadaniem jest ożywienie życia Kościoła przez otwarcie na charyzmaty Ducha Świętego. Jest to najliczniejszy katolicki ruch działający w Polsce. Identyfikuje się z nią kilkaset tysięcy osób. 30 tys. regularnie uczestnicy w spotkaniach ok. 800 wspólnot.

Czuwanie poprzedziło doroczne spotkanie liderów i animatorów Odnowy w Duchu Świętym.

Źródło: KAI