Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 20 marca 2018

    Dzień powszedni

    (Lb 21, 4-9)
    Od góry Hor szli Izraelici w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi:...

Rowery Majowe
W drodzeW tym roku na długi weekend majowy Apostolska Wspólnota Młodzieży wybrała się na rajd rowerowy. Była to już piąta wyprawa, tym razem celem wyprawy była ziemia świętokrzyska. Co roku podczas majowego wolnego inny jest kierunek.Trasa była wymagająca, zwłaszcza po przekroczeniu Wisły.

 

Oto Etapy:

Dzień Pierwszy: Mielec – Tuszów - Padew Narodowa – Łoniów– Klimontów- Ujazd

Dzień Drugi: Ujazd- Sadowie- Nowa Słupia- Święty Krzyż

Dzień Trzeci: Święty Krzyż- Bieliny- Daleszyce- Huta Nowa

Dzień Czwarty: Huta Nowa- Raków- Staszów- Połaniec- Borowa- Mielec

 

Podczas rajdu zwiedziliśmy wiele wspaniałych miejsc takich jak ruiny zamku w Ujeździe, bazylika w Klimontowie, klasztor na Świętym Krzyżu. Ujazdowski zamek, mimo zniszczenia, robi wrażenie. Ciekawostką jest to, że zamek ma 4 wieże, 12 sal, 52 pokoje oraz 365 okien. Kolejnym z takich miejsc był Święty Krzyż. Podjechać pod niego niektórym było ciężko, ale wszyscy dzielnie dali sobie rady i pokonali tę górę. Na Świętym Krzyżu

Jazda rowerami to nie była oczywiście całość tej wyprawy. Codziennie wieczorem po przyjeździe na nocleg odbywał się mecz, w którym nie brakowało emocji. Choć nogi bolały każdy uśmiechnięty chciał się jeszcze przez to rozerwać. Pogoda świetnie dopisała, słonce mocno prażyło. Za noclegi i serdeczne przyjęcie składamy gospodarzom serdeczne Bóg zapłać.

Sebastian