Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 lutego 2018

    Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

    (Rdz 9, 8-15)
    Tak rzekł Bóg do Noego i do jego synów: "to Ja zawieram przymierze z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; z...

V Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich
Plakat„Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne” to hasło V Diecezjalnego Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich. Odbędzie się ono 13 czerwca w Tarnowie. Osoby, które chcą wziąć udział w Forum mogą się zapisywać do końca maja w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Wybitny teolog o. Jacek Salij mówił będzie na temat życia człowieka w wymiarze daru i zadania. Referat o wartości i godności życia ludzkiego ze szczególnym podkreśleniem aspektów bioetycznych wygłosi lek. med. Monika Holerek – Małecka. Natomiast o potrzebie duchowej formacji człowieka mówił będzie Marek Jurek. Wykłady rozpoczną się o godzinie 10.00 w budynku Urzędu Wojewódzkiego przy Al. Solidarności w Tarnowie.

Po południu (od 15.00) w budynku Duszpastersko – Katechetycznym przy katedrze będzie można uczestniczyć w spotkaniach panelowych na temat potrzeby opieki nad dziećmi szczególnej troski, świętości życia w małżeństwie i rodzinie, troski o ubogich, niepełnosprawnych, chorych terminalnie i seniorów. Będą także dyskusje jak pomagać, gdy ktoś traci sens życia oraz o źródłach żywotności w ruchach i stowarzyszeniach oraz ich atrakcyjności.

Forum zakończy o godzinie 18.00 Msza św. w Bazylice Katedralnej pod przewodnictwem ordynariusza diecezji tarnowskiej biskupa Wiktora Skworca.

- W związku z rokiem duszpasterskim przeżywanym pod hasłem „Otoczmy troską życie” chcemy zwrócić uwagę na wartość życia, podkreślić jak ważna jest odpowiedzialność za życie każdego człowieka - mówi ks. Wiesław Piotrowski dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Posłuchaj: (mówi ks. Wiesław Piotrowski dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie)

Źródło: http://www.diecezja.tarnow.pl/index_01.php?dsi=122