Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

 • Czytania na niedzielę, 17 grudnia 2017

  III niedziela Adwentu

  (Iz 61,1-2a.10-11)
  Duch Pana Boga nade mną, bo Pan mnie namaścił. Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę ubogim, by opatrywać rany serc złamanych, by zapowiadać wyzwolenie jeńcom i...

2009-05-24
 1. Nabożeństwa majowe codziennie o g. 17.30 a po nich Msza św. Jutro dla 120 dzieci klas II rozpoczyna się Biały Tydzień. Przychodzą one na 17.3o w strojach komunijnych.
 2. We wtorek dzień Matki. Wyraźmy wdzięczność naszym mamom. Młodzież chce się z nimi we wtorek modlić i je obdarować na Mszy św. wieczornej. Zapraszamy.
 3. Egzamin klas drugich przed bierzmowaniem odbędzie się w czwartek w sali duszpasterskiej o godz. 15.oo – klasy II a i II b, o 16.oo – II c  i  II d, o godz. 17.oo –  II  e  i  II f. Obecność rodziców obowiązkowa.
 4. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na prelekcję o Br. Albercie w czwartek na godz. 19 na Osiedle, a także na pielgrzymkę na Jasna Górę. Szczegóły w gablocie.
 5. W sobotę przed uroczystością Zesłania Ducha Św. będzie w naszym kościele czuwanie modlitewne o godz. 20.oo  z  Mszą  św. o godz. 21.oo.
 6. W przyszłą niedzielę Rocznica I Komunii św. po południu o godz. 16.oo. Spowiedź św. przed rocznicą I Komunii św. dla dzieci kl. III i ich rodzin będzie w sobotę od 16.3o. Także w przyszłą niedzielę Klub Inteligencji Katolickiej organizuje majówkę przy kapliczce w lesie o godz. 16.oo
 7. W niedzielę odpust w par. Ducha Świętego. Koncert dla młodych z „posłaniem” na wakacje o godz. 20.oo. Informacje w gablocie.
 8. Niedzielą Zesłania Ducha Św. kończy się okres wielkanocny. Przypominamy o obowiązku Komunii św. Wielkanocnej – został jeszcze tydzień.
 9. Nawiązując do dzisiejszego kazania św. Jan Apostoł w 1 Liście powie: Jeśliby kto widział, że jego brat cierpi niedostatek, a zamknął przed nim swe serce, jak może trwać w nim miłość Boga ??? Jak wiemy w naszej parafii spaliło się doszczętnie mieszkanie w bloku. Pokrzywdzonym już przyszliśmy z pomocą, a jeszcze dzisiaj ogłaszamy na ten cel zbiórkę do puszek na wszystkich Mszach św. w przyszłą niedzielę. Czy trwa w nas miłość Boga??? Przyszła niedziela Zesłania Ducha Św. pokaże.
 10. Na budowie pracowali: 3 dni  - Stanisław Lazur, Wacław Nowak, Zdzisław Bator, Wojciech Borek, Marek Wróbel, Ryszard Czachor, Władysław Borowiec, Adam Cyran, Jarosław Jabłoński;  2 dni – Zygmunt Grzesik, Franciszek Skrzyński i 1 dzień - Mariusz Żołnierczyk. Bóg zapłać. Na obecny tydzień zapraszamy mieszkańców bl. 7 przy ul. Warneńczyka nr 1 - 80.