Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na sobotę, 21 października 2017

    Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa

    (Rz 4,13.16-18)
    Nie od [wypełnienia] Prawa została uzależniona obietnica dana Abrahamowi i jego potomstwu, że będzie dziedzicem świata, ale od usprawiedliwienia z wiary. I stąd to...

Egzamin przed bierzmowaniem

Egzamin przed bierzmowaniemW czwartek, 28 maja, uczniowie klas drugich Gimnazjum nr 4, którzy zdecydowali się podjąć przygotowanie do sakramentu bierzmowania, przystąpili do egzaminu. Obejmował on wiedzę o Bogu, Kościele, człowieku.

Zdecydowana większość młodzieży swobodnie odpowiadała na pytania zadawane przez księdza wizytatora, panią katechetkę i rodziców. Mamy nadzieję, że niektóre braki można złożyć na karb zdenerwowania, a nie świadczą one o lenistwie w podejściu do wiedzy, tak przydatnej nieraz w życiu chrześcijanina.

 

Podziękowania szczególne należą się p. katechetce Elżbiecie, która przez cały rok starała się, by młodzież mogła przyswoić potrzebną wiedzę. Ks. Jerzy, wicedziekan naszego dekanatu, z iście anielską cierpliwością wysłuchał odpowiedzi uczniów. Niemal stuprocentową frekwencję można było stwierdzić wśród rodziców. To wyraz zaangażowania w ważne sprawy swoich dzieci i dla nich samych świadectwo, że są to wydarzenia ważne w życiu młodego chrześcijanina. Samej młodzieży życzymy wytrwałości oraz odwagi we wstępowaniu na drogę Darów Ducha Świętego i stosowaniu ich we własnym życiu.