Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 28 marca 2017

    (Ez 47,1-9,12)
    Podczas widzenia otrzymanego od Pana zaprowadził mnie aniał z powrotem przed wejście do świątyni, a oto wypływała woda spod progu świątyni w kierunku wschodnim, ponieważ przednia strona świątyni...

Egzamin przed bierzmowaniem

Egzamin przed bierzmowaniemW czwartek, 28 maja, uczniowie klas drugich Gimnazjum nr 4, którzy zdecydowali się podjąć przygotowanie do sakramentu bierzmowania, przystąpili do egzaminu. Obejmował on wiedzę o Bogu, Kościele, człowieku.

Zdecydowana większość młodzieży swobodnie odpowiadała na pytania zadawane przez księdza wizytatora, panią katechetkę i rodziców. Mamy nadzieję, że niektóre braki można złożyć na karb zdenerwowania, a nie świadczą one o lenistwie w podejściu do wiedzy, tak przydatnej nieraz w życiu chrześcijanina.

 

Podziękowania szczególne należą się p. katechetce Elżbiecie, która przez cały rok starała się, by młodzież mogła przyswoić potrzebną wiedzę. Ks. Jerzy, wicedziekan naszego dekanatu, z iście anielską cierpliwością wysłuchał odpowiedzi uczniów. Niemal stuprocentową frekwencję można było stwierdzić wśród rodziców. To wyraz zaangażowania w ważne sprawy swoich dzieci i dla nich samych świadectwo, że są to wydarzenia ważne w życiu młodego chrześcijanina. Samej młodzieży życzymy wytrwałości oraz odwagi we wstępowaniu na drogę Darów Ducha Świętego i stosowaniu ich we własnym życiu.