Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na piątek, 26 maja 2017

    Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

    (Dz 18,9-18)
    Kiedy Paweł przebywał w Koryncie w nocy Pan przemówił do niego w widzeniu: Przestań się lękać, a przemawiaj i nie milcz, bo Ja jestem...

I Komunia Święta

I Komunia ŚwiętaW niedzielę 24 maja nasza wspólnota parafialna przeżywała Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W sumie 120 dzieci ze Szkół Podstawowych nr 11 i nr 13 oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego przeżywało to szczególne Spotkanie. W sobotę po raz pierwszy dzieci przystąpiły do sakramentu pokuty i pojednania. Towarzyszyli im rodzice, chrzestni i rodzeństwo. Oczyszczone łaską serca i białe stroje stały się tłem do Spotkania z Jezusem ukrytym pod postaciami Chleba i Wina.

Niech to wydarzenie, tak często i długo wspominane w naszym życiu, stanie się dla tych dzieci dobrym wspomnieniem. Rodzice i bliscy, wspominając tę chwilę we własnym życiu, niech odnawiają w sobie życie łaski, gorliwość w przystępowaniu do tych sakramentów. Bo droga z Komunią Świętą dla tych dzieci dopiero się rozpoczęła.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu dzieci, w uświetnieniu uroczystości. Nad całością czuwał ks. Andrzej. Wdzięcznośc kierujemy do rodziców, opiekunów i nauczycieli oraz wszystkich, którzy pomogli w uczynieniu tego dnia świętem Spotkania dzieci z Jezusem.