Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

 • Czytania na wtorek, 20 marca 2018

  Dzień powszedni

  (Lb 21, 4-9)
  Od góry Hor szli Izraelici w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi:...

2009-06-07
 1. Dziś przypada doroczna Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszym kościele można zyskać odpust zupełny. Kazania głosi ks. wiceprowincjał księży saletynów – ks. Roman Gierek, a Mszę św. odpustową odprawi ks. Bronisław Kowalik, nasz misjonarz z RCA. Bóg zapłać.
 2. Dziś głosowanie do Europarlamentu. Do wypełnienia tego obywatelskiego obowiązku wynikającego  z 4 przykazania wzywa nas ks. Bp Ordynariusz. Pamiętajmy, że „nieobecni racji nie mają - kto nie głosuje ten nie decyduje”.
 3. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. tak jak w niedzielę. Msza św. z procesją o godz. 9.oo. Na tę Mszę św. przychodzą wszystkie grupy parafialne z dziećmi klas II  i  III w strojach komunijnych, niosący baldachim, chorągwie, sztandary, poduszki. Oby uczestnictwo w procesji do czterech ołtarzy było dla nas ożywieniem wiary w obecność Pana Jezusa pod postacią chleba.
 4. W przyszłą niedzielę odpust w sanktuarium św. Antoniego w Padwi. Suma o godz. 11.00. Szczegóły na afiszu w gablocie. Zapraszamy.
 5. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci biorących udział w oazie parafialnej ministrantów i DSM w Słopnicach będzie we wtorek o godz. 19.
 6. Pielgrzymka na Śnieżnicę, do Ludźmierza i do Zakopanego wyjedzie spod kościoła w najbliższą sobotę o godz. 5.3o. Są jeszcze wolne miejsca w 3 autokarze. Zapraszamy.
 7. Na budowie pracowali: 3 dni  - Józef Smaczny, Stanisław Niedbała, Krzysztof Nowacki, Andrzej Pleban, Dominik Juźkiewicz, Andrzej Jaworski, Jacek Łoch;       2 dni - Ryszard Szot, Maciej Kurczak; 1 dzień -Bogdan Miga, Grzegorz Szymański. Bóg zapłać. Na obecny tydzień zapraszamy pozostałą część mieszkańców bl. nr 6 przy ul. Warneńczyka  a  z   bl.  nr   5,  m. 1 - 40. W przyszłą niedzielę składka budowlana. Koperty z blankietami wpłat będzie można dzisiaj pobrać od ministrantów albo w zakrystii. Zakończyliśmy umeblowanie zakrystii, zapraszamy po Mszy św. do oglądnięcia tej inwestycji, która posłuży nam przez lata
 8. W ub. tyg. odszedł do Pana: + Bogusław Łaszyca lat 61. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.