Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 24 października 2017

    (Rz 5,12.15b.17-19.20b-21)
    Przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, i w ten sposób śmierć przeszła na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli... Jeżeli bowiem przestępstwo jednego sprowadziło...

XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2009

Spotkanie Młodych Lednica 2009Przejście przez symboliczną Bramę III Tysiąclecia zakończyło w niedzielę nad ranem XIII na polach Lednickich.Tym razem przebiegało ono pod hasłem Rozpoznać Czas. 

Ponad 80 tysięcy pielgrzymów z całej Polski a także między innymi z Czech, Słowacji, Węgier, Francji, Ukrainy, Białorusi i krajów bałtyckich uczestniczyło między innymi w Misterium o Czasie i uroczystej mszy świętej, której przewodniczył prymas Polski kard Józef Glemp.


W homilii metropolita lubelski abp Józef Życiński apelował do młodych by nie dali się ogarnąć bojaźni. "Bądźcie odważni, bądźcie świadkami, dawajcie wyraz waszej wiary w Trójcę Świętą. "W świecie, który ukazuje inne wzorca pamiętajcie, że imieniem Boga jest miłość a nie sukces" mówił metropolita lubelski.

Najważniejszym punktem spotkania był akt wyboru Chrystusa. Rotę wyboru odebrał od młodych prymas Polski kardynał Józef Glemp. Słowa: "Panie Jezu Chryste. Ciebie wybieram jako mojego Pana....Ty jesteś moim Panem, Ty jesteś moją drogą, Ty jesteś moim życiem i moją miłością Teraz i na wieki" wybrzmiały na Lednicy w kilku językach.

Młodzi wysłuchali też przesłania Benedykta XVI, które odczytał abp Henryk Muszyński "Wybierzcie Chrystusa, abyście w każdej chwili życia – radosnej i trudnej – mieli wewnętrzną pewność, że On wspiera Was mocą Ducha Świętego - napisał do młodych papież. Wspieram Was swoją modlitwą przez przyczynę Sługi Bożego Jana Pawła II, który był Waszym niezrównanym przewodnikiem i wciąż nie przestaje Was inspirować" - dodał Ojciec Święty.

Na pół godziny pola lednickie zastygły w zupełnej ciszy a pod Bramą Rybą pojawiła się ogromnych rozmiarów monstrancja. Wielotysięczny tłum pogrążył się w adoracji Najświętszego Sakramentu.

O północy rozpoczęło się przejście przez bramę-Rybę. "Cieszę, że jesteście. Bardzo was kocham i będę tu z wami do samego końca, aż nie przejdzie ostatnia osoba" - mówił do młodych ojciec Jan Góra,pomysłodawca i organizator lednickich spotkań. Dominikanin zaprosił wszystkich na kolejny Apel III Tysiąclecia - odbędzie się on 5 czerwca 2010 roku. Potem już wielotysięczny tłum w strugach deszczu i przy śpiewie "Błogosławcie Pana wszystkie ludy ziemi" rozpoczął przejście przez Bramę Rybę.

"Wracajcie szczęśliwie do domu i do zobaczenia za rok pod rybką" - żegnał wszystkich o. Jan Góra.

Galerie uczestników: http://lednica2009.pxd.pl/album/10468/1/lednica-2009 , http://creativedimension.ubf.pl/photogallery.php?album_id=4

Źródło: KAI