Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na sobotę, 20 stycznia 2018

    Dzień powszedni - wspomnienie św. Fabiana, papieża i św. Sebastiana, męczennika

    (2 Sm 1, 1-4. 11-12. 19. 23-27)
    W owym czasie: Po zwycięstwie nad Amalekitami wrócił Dawid i zatrzymał się przez...

XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2009

Spotkanie Młodych Lednica 2009Przejście przez symboliczną Bramę III Tysiąclecia zakończyło w niedzielę nad ranem XIII na polach Lednickich.Tym razem przebiegało ono pod hasłem Rozpoznać Czas. 

Ponad 80 tysięcy pielgrzymów z całej Polski a także między innymi z Czech, Słowacji, Węgier, Francji, Ukrainy, Białorusi i krajów bałtyckich uczestniczyło między innymi w Misterium o Czasie i uroczystej mszy świętej, której przewodniczył prymas Polski kard Józef Glemp.


W homilii metropolita lubelski abp Józef Życiński apelował do młodych by nie dali się ogarnąć bojaźni. "Bądźcie odważni, bądźcie świadkami, dawajcie wyraz waszej wiary w Trójcę Świętą. "W świecie, który ukazuje inne wzorca pamiętajcie, że imieniem Boga jest miłość a nie sukces" mówił metropolita lubelski.

Najważniejszym punktem spotkania był akt wyboru Chrystusa. Rotę wyboru odebrał od młodych prymas Polski kardynał Józef Glemp. Słowa: "Panie Jezu Chryste. Ciebie wybieram jako mojego Pana....Ty jesteś moim Panem, Ty jesteś moją drogą, Ty jesteś moim życiem i moją miłością Teraz i na wieki" wybrzmiały na Lednicy w kilku językach.

Młodzi wysłuchali też przesłania Benedykta XVI, które odczytał abp Henryk Muszyński "Wybierzcie Chrystusa, abyście w każdej chwili życia – radosnej i trudnej – mieli wewnętrzną pewność, że On wspiera Was mocą Ducha Świętego - napisał do młodych papież. Wspieram Was swoją modlitwą przez przyczynę Sługi Bożego Jana Pawła II, który był Waszym niezrównanym przewodnikiem i wciąż nie przestaje Was inspirować" - dodał Ojciec Święty.

Na pół godziny pola lednickie zastygły w zupełnej ciszy a pod Bramą Rybą pojawiła się ogromnych rozmiarów monstrancja. Wielotysięczny tłum pogrążył się w adoracji Najświętszego Sakramentu.

O północy rozpoczęło się przejście przez bramę-Rybę. "Cieszę, że jesteście. Bardzo was kocham i będę tu z wami do samego końca, aż nie przejdzie ostatnia osoba" - mówił do młodych ojciec Jan Góra,pomysłodawca i organizator lednickich spotkań. Dominikanin zaprosił wszystkich na kolejny Apel III Tysiąclecia - odbędzie się on 5 czerwca 2010 roku. Potem już wielotysięczny tłum w strugach deszczu i przy śpiewie "Błogosławcie Pana wszystkie ludy ziemi" rozpoczął przejście przez Bramę Rybę.

"Wracajcie szczęśliwie do domu i do zobaczenia za rok pod rybką" - żegnał wszystkich o. Jan Góra.

Galerie uczestników: http://lednica2009.pxd.pl/album/10468/1/lednica-2009 , http://creativedimension.ubf.pl/photogallery.php?album_id=4

Źródło: KAI