Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 17 stycznia 2017

    Wspomnienie św. Antoniego, opata

    (Hbr 6,10-20)
    Nie jest Bóg niesprawiedliwy, aby zapomniał o czynie waszym i miłości, którą okazaliście dla imienia Jego, gdyście usługiwali świętym i jeszcze usługujecie. Pragniemy zaś, aby...

Kongres Misyjny Dzieci
Kongres Misyjny DzieciW sobotę, 6 czerwca, w Tarnowie odbył się II diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci. Uczestniczyła w nim grupa 50 dzieci z naszej parafii, zaangażowanych głównie w dzieło kolędników misyjnych.

Aż 5 tys. dzieci z diecezji tarnowskiej spotkało się w Tarnowie. Plac przed kościołem pw. bł. Karoliny Kózkówny zamienił się w misyjną wioskę, gdzie w „igloo” czy w „afrykańskiej dżungli” można było zrobić sobie zdjęcie. Z dziećmi spotkali się biskup tarnowski Wiktor Skworc i abp Anatole Milandou z Brazzaville.

Kongres rozpoczął się od uroczystej Mszy św. W homilii ks. Stanisław Wojdak, który przez 9 lat pracował w RCA, mówił dzieciom o trudnym życiu ich rówieśników. Zachęcał, aby dzieci włączyły się w grupy Papieskiego Dzieła Misyjnego i modliły się za swoich kolegów z krajów misyjnych. Podkreślał także, że przekazując niewielki dar wartości jednego cukierka można pomóc głodującym dzieciom.

Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa z cennymi nagrodami. Dzieci przyjechały także do Tarnowa z latawcami o tematyce misyjnej, oraz z „łańcuchami miłości”. Składały się one z tysięcy oczek, a każde z nich symbolizowało jedno z zobowiązań, jakie podejmuje każde dziecko na rzecz swych rówieśników z krajów misyjnych.

Kongresowi towarzyszyło hasło: „Życia nie zmarnuję, gdy dzieciom świata miłość podaruję”. Był on głównym punktem obchodów 150-lecia obecności Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w diecezji tarnowskiej.