Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na sobotę, 16 grudnia 2017

    (Syr 48,1-4.9-11)
    Powstał Eliasz, prorok jak ogień, a słowo jego płonęło jak pochodnia. On głód na nich sprowadził, a swoją gorliwością zmniejszył ich liczbę. Słowem Pańskim zamknął niebo, z niego...

Odpust Parafialny i 35-lecie Święceń Kapłańskich ks. Proboszcza i ks. Ryszarda

Odpust parafialnyUroczystość Trójcy Przenajświętszej jest co roku wielkim wydarzeniem dla naszej parafii. To dzień odpustowy. Oddanie czci Trójcy Najświętszej, przyjęcie Komunii świętej i modlitwa, owocować mogły w sercach wiernych odpustem zupełnym.

Nie tylko pogoda sprzyjała przeżywaniu uroczystości. Homilie przez całą niedzielę głosił wiceprowincjał Księży Saletynów - ks. Roman Gierek. Jego wołanie o odkrywanie w drugim człowieku dobra, umieszczonego tam przez Boga, a także wezwanie do odnowienia w sobie świadomości przynależności do parafii jako wspólnoty w drodze, stało się, mamy nadzieję, impulsem do zmiany życia jego słuchaczy.

 

Sumę odpustową odprawił ks. Bronisław Kowalik, nasz misjonarz z Republiki Centralnej Afryki.

 

Dzień ten stał się także dziękczynieniem za dar kapłaństwa pasterza naszej parafii ks. Proboszcza Stanisława oraz ks. Ryszarda. W tę 35. rocznicę święceń kapłańskich życzenia złożyli w imieniu całej parafii przedstawiciele Rady Parafialnej oraz ruchów i stowarzyszeń.35-lecie posługi kapłańskiej Ich członkowie przygotowali także uroczystą liturgię. Msza Święta zgromadziła licznych wiernych, którzy potem w procesji oddając cześć Chrystusowi - dziękowali także za wspólnotę parafii Trójcy Przenajświętszej. Procesja podczas odpustu