Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na czwartek, 14 grudnia 2017

    Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

    (Iz 41,13-20)
    Ja, twój Bóg, ująłem cię za prawicę mówiąc ci: Nie lękaj się, przychodzę ci z pomocą. Nie bój się, robaczku...

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej
Pielgrzymka do Kalwarii PacławskiejW poniedziałek, 8 czerwca 50 osób z naszej parafii zaangażowanych w grupy działające przy naszej parafii wybrało sie na wycieczko- pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej. Po Mszy świętej przed cudownym obrazem MB Kalwaryjskiej, z wieży widokowej podziwialiśmy góry sanocko- turczańskie, które są  najbardziej wysuniętą na północ częścią Karpat Wschodnich.
 
W niewielkiej odległości, już po stronie ukraińskiej, widzieliśmy wyspowe pasmo góry Radycz ( 519 m n.p.m.) oraz fragmenty Masywu Wilczej Jamy ( 614 m n.p.m.) ze wzgórzem Herburt ( 554 m n.p.m.), na którego zalesionym szczycie znajdują się ruiny zamku Herburtów.Wybraliśmy się do pustelni, by zasmakować niebezpieczeństw i trudności górskich wycieczek, a następnie biesiadowaliśmy przy ognisku i kiełbaskach.
 
W drodze powrotnej, zaopatrzeni w liczne pamiątki z kalwaryjskiego sanktuarium, zwiedziliśmy Przemyśl z jego cudnym ryneczkiem i wzgórzem zamkowym. W autokarze po zaciętym konkursie piosenki religijnej ucieszyliśmy się licznymi nagrodami z misyjnym akcentem... Zmęczeni ale radośni czekamy na następną taka wycieczkę. ks.A.