Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 21 stycznia 2018

    Trzecia Niedziela zwykła

    (Jon 3,1-5. 10)
    Pan przemówił do Jonasza po raz drugi tymi słowami: „Wstań, idź do Niniwy, wielkiego miasta, i głoś jej upomnienie, które Ja ci zlecam”. Jonasz wstał...

Koncert "Jednego Serca, Jednego Ducha"

Plakat11 czerwca startuje kolejny koncert "JEDNEGO SERCA JEDNEGO DUCHA" w Rzeszowie. Pierwszy z nich przyciągnął tysiące ludzi, którzy pragnęli wspólnie wielbić Boga. Tegoroczny będzie już 7 w historii.

Pomysłodawcą tych spotkań modlitewnych jest Jan Budziaszek, znany przede wszystkim jako perkusista zespołu Skaldowie. Pomysł zrodził się w maju, 1981 r., kiedy artysta przebywał na tourne z teatrem STU w Meksyku. Jak sam mówił: „Bardzo mocno odezwało się we mnie stare jazzowe porzekadło: Jak chcesz posłuchać dobrej muzyki, to sobie zagraj sam. Patrząc na rozanielone twarze tych śpiewaków, utwierdziłem się w przekonaniu, że człowiek może być szczęśliwy tylko wtedy, kiedy sam coś tworzy. Nasze smutne miny biorą się zapewne stąd, że dzięki szybkiemu rozwojowi cywilizacji technicznej, coraz częściej stajemy się konsumentami kultury niż jej twórcami. Może to, co teraz powiem, nie wzbudzi entuzjazmu w środowisku artystycznym, ale ludzie sztuki uprawiają jeden z najbardziej służebnych zawodów. To od nas zależy, jak będzie nam się żyło na naszej planecie. Każdy, kto obcuje z moim produktem, powinien odkryć swój talent. Koncert mój tylko wtedy spełni swoje posłannictwo, kiedy ludzie wyjdą z niego lepsi. Tak powstał pomysł na koncert - marzenie mojego życia. Przez kilka lat, przy okazji spotkań w duszpasterstwach czy rekolekcji, opowiadałem o tym pozornie utopijnym marzeniu. Wszyscy z podziwem kiwali głowami, ale nikt nie podejmował się takiego zadania, aby to zorganizować”.


W końcu po kilku latach udało się zorganizować pierwszy koncert "Jednego Serca Jednego Ducha". Pomocną dłoń wyciągnęli dwaj rzeszowscy księża- ks. Andrzeja Cyprysia (Duszpasterza Akademickiego WSIiZ w Rzeszowie) i ks. Mariusza Mika (Duszpasterza Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Rzeszowskiej), którzy w ramach współpracy z KSM Diecezji Rzeszowskiej dokładają starań, aby wszystko było jak najlepiej.

Ta idea spotkania z Bogiem odniosła wielki sukces nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju. Koncert został przeniesiony na grunt amerykański. Pierwszy raz, koncert w Stanach Zjednoczonych odbył się 4 czerwca 2006r. I tam zgromadził tysiące ludzi.

Tegoroczny polski koncert "Jednego Serca Jednego Ducha" odbędzie się 11 czerwca.

Szczegóły imprezy na stronie: www.jednegoserca.pl

 

A tak było na wcześniejszych koncertach:

Każdy wschód słońca
Duchu Święty wołam przyjdź
Wielbimy Cię - Alleluja
Twoja miłość