Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 marca 2018

    Piąta Niedziela Wielkiego Postu

    (Jr 31, 31-34)
    Pan mówi: "Oto nadchodzą dni, kiedy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze. Nie takie jak przymierze, które zawarłem z ich...

10. rocznica wizyty Jana Pawła II w Starym Sączu

PlakatRodziny z całej diecezji tarnowskiej zaproszone są na obchody 10. rocznicy wizyty Jana Pawła II i kanonizacji bł. Kingi w Starym Sączu. Uroczystości odbędą się w niedzielę 21 czerwca przy papieskim ołtarzu.

Ordynariusz diecezji tarnowskiej bp Wiktor Skworc w specjalnym komunikacie zaprasza także do Starego Sącza samorządowców, którym patronuje św. Kinga.


„Niech spotkanie przy ołtarzu papieskim będzie wyrazem wdzięczności Bogu za kanonizację Matki Kingi oraz za obecność na naszej ziemi Ojca Świętego Jana Pawła Wielkiego i znakiem podejmowania jego wezwania do świętości. Będzie też naszym modlitewnym wołaniem o Jego rychłą kanonizację” – pisze biskup tarnowski.

Hierarcha przypomina także, że 16 czerwca 1999 w Starym Sączu papież pozostawił bardzo ważne przesłanie dla rodzin, „aby dochowały wiary Chrystusowi i nie lękały się czynić trzecie tysiąclecie erą ludzi świętych”.

Mszy Świętej przy ołtarzu papieskim na starosądeckich błoniach w niedzielę 21 czerwca o godz. 11.00 będzie przewodniczył Mistrz Papieskich Ceremonii Liturgicznych arcybiskup Piero Marini z Rzymu.

Po Eucharystii odbędzie się tradycyjny festyn rodzinny, podczas którego wystąpią zespoły pieśni i tańca z Sądecczyzny, a także zaproszeni muzycy. Będą też konkursy i zabawy dla dzieci.

 

Posłuchaj (ordynariusz diecezji tarnowskiej bp Wiktor Skworc zaprasza rodziny do Starego Sącza)

Źródło: http://www.diecezja.tarnow.pl/index_01.php?dsi=132