Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

 • Czytania na wtorek, 20 marca 2018

  Dzień powszedni

  (Lb 21, 4-9)
  Od góry Hor szli Izraelici w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi:...

2009-06-14
 1. Jak słyszeliśmy, jesteśmy zaproszeni do świętowania 10 rocznicy pobytu Ojca św. Jana Pawła II w Starym Sączu. Zachęcamy! Z naszej parafii będzie autokar, który wyjedzie w przyszłą niedzielę o godz. 6.30 spod naszego kościoła. Zgłoszenia w zakrystii do środy włącznie.
 2. Młodzież zapraszamy do udziału w Papieskich Dniach Młodzieży. Zapisy i informacje u ks. Stanisława.
 3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 12.oo. i codziennie po Mszy o g. 18.00 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa. Zechciejmy oddać cześć i wyrazić wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Procesja kończy się w kościele błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. W naszym kościele dwie procesje: o godz. 16.oo i po Mszy św. o godz. 18.oo Będziemy święcić wianki, zioła oraz błogosławić dzieci. W piątek uroczystość Najświętszego Serca P. Jezusa. Nie na postu. Msza św. o godz. 18.oo i ostatnia procesja z dziećmi sypiącymi kwiaty, dzwoniącymi i w strojach komunijnych.
 4. Na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego będą specjalne Msze św., dla dzieci, rodziców, wychowawców i nauczycieli. Do wyrażenia wdzięczności Bogu i ludziom za szczęśliwy rok nauki oraz do modlitwy o szczęśliwe wakacje zapraszamy Szkoły Podstawowe z naszej parafii w środę, a Gimnazjalne w czwartek na godz. 18.00. Godzinę wcześniej spowiadamy.
 5. Dziś o 19.00 przy kościółku św. Marka na Starówce koncert zespołu z parafii św. Mateusza - na powitanie wakacji.
 6. Zapraszamy do udziału w oazach – Wakacjach z Bogiem, szczególnie misyjnych z językiem angielskim. Szczegóły w gablocie.
 7. Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie zaprasza do studiowania w Mielcu. Rekrutacja rozpoczyna się 22 czerwca. Szczegóły na afiszach.
 8. Na budowie pracowali: 3 dni – Teresa Kocoń, Stanisław Mazur, Anna Foltman, Piotr Kobosz; 2 dni – Henryk Bugaj, Jan Wałek, Grzegorz Kopeć, Jacek Rybiński, Zbigniew Niziołek; 1 dzień – Zbigniew Kaczkowski, Józef Sukiennik, Grzegorz Szymański, Andrzej Opala. Bóg zapłać. Na obecny tydzień zapraszamy pozostałą część mieszkańców bl. nr 5 przy ul. Warneńczyka.  11. Msze wspólnotowe i rocznicowe...