Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na środę, 29 marca 2017

    (Iz 49,8-15)
    Tak mówi Pan: Gdy nadejdzie czas mej łaski, wysłucham cię, w dniu zbawienia przyjdę ci z pomocą. A ukształtowałem cię i ustanowiłem przymierzem dla ludu, aby odnowić kraj,...

60. rocznica sprowadzenia obrazu MB Nieustającej Pomocy do Mielca

Obraz MBNPMija 60. rocznica sprowadzenia obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy do Mielca. Z tej okazji wierni parafii MB Nieustającej Pomocy uczestniczyli we Mszy św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca. W homilii mówił, że zadaniem wierzących jest prowadzić innych do Boga, wskazywać na Niego jako najważniejszy cel i sens ludzkiej wędrówki. Zachęcał, aby od Maryi uczyć się pokornego ukazywania Boga. Nawiązując do Roku Kapłaństwa, biskup mówił, że osobami, na których spoczywa poważna odpowiedzialność za prowadzenie ludzi do Boga, są kapłani. Hierarcha prosił o modlitwę za kapłanów oraz o nowe powołania.

 


W sobotę przypadał odpust w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu. Jak mówi proboszcz ksiądz Kazimierz Czesak prawdopodobnie to dokładna rocznica sprowadzenia do powstającej wtedy parafii obrazu Matki Bożej.

Posłuchaj (mówi ksiądz Kazimierz Czesak)

Od wielu lat obraz otoczony jest dużym kultem, coraz częściej do parafii przybywają wierni, którzy dziękują za otrzymane łaski. 

Posłuchaj

 

Więcej informacji o historii ikony MBNP znjadzisz tutaj. 

Źródło: RDN