Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na czwartek, 14 grudnia 2017

    Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

    (Iz 41,13-20)
    Ja, twój Bóg, ująłem cię za prawicę mówiąc ci: Nie lękaj się, przychodzę ci z pomocą. Nie bój się, robaczku...

Niech serca ludzi przenika duch przebaczenia
Zdjęcie- Prośmy Boga, aby serca ludzi przenikał duch przebaczenia, pokoju i pojednania - powiedział Benedykt XVI zwracając się do Polaków uczestniczących w dzisiejszej audiencji generalnej.

Papież nawiązał w ten sposób do wczorajszej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Dzisiejszą katechezę poświęcił postaci św. Odona z Cluny – opata i reformatora życia zakonnego, żyjącego na przełomie IX i X w. Papież powrócił w swym nauczaniu do przedstawiania czołowych teologów i myślicieli Kościoła zachodniego wczesnego średniowiecza.

Po wygłoszeniu przemówienia i streszczeniu go w głównych językach światowych Ojciec Święty pozdrowił przybyłych pielgrzymów w ich językach narodowych, m.in. po polsku, odmówił ze zgromadzonymi po łacinie Modlitwę Pańską i udzielił wszystkim błogosławieństwa apostolskiego.

W naszym języku Benedykt XVI powiedział:

„Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów polskich. Wczoraj minęła siedemdziesiąta rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. W pamięci narodów pozostaje wspomnienie tragedii ludzkich losów i bezsens wojny. Prośmy Boga, aby serca ludzi przenikał duch przebaczenia, pokoju i pojednania. Europie i światu potrzebna jest dzisiaj wspólnota ducha. Budujmy ją na Chrystusie i Jego Ewangelii, na fundamencie miłości i prawdy. Wam tu obecnym i wszystkim, którzy tworzą klimat pokoju, z serca błogosławię”.

Posłuchaj słów Benedykta XVI skierowanych do Polaków

Źródło: EKAI