Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 17 grudnia 2017

    III niedziela Adwentu

    (Iz 61,1-2a.10-11)
    Duch Pana Boga nade mną, bo Pan mnie namaścił. Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę ubogim, by opatrywać rany serc złamanych, by zapowiadać wyzwolenie jeńcom i...

Wakacje A.D. 2009

Wakacje 2009Wakacji czas już za nami. Wypoczywali wszyscy, którzy związani są ze szkołą. I chociaż już zapełniły się szkolne ławki, nauczyciele pogrążeni w papierkowej pracy fundowanej przez dzisiejsze szkolnictwo, a korytarze wypełnione uczniami... warto wspomnieć wakacyjne chwile wypoczynku. Parafia, jak co roku, wyszła naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i dzieci, pragnących nie tylko wypoczynku, ale i pogłębienia znajomości własnego kraju oraz spotkań we wspólnocie.

 

 

PDM 2009 24-28.06 - to Papieskie Dni Młodych. Od ośmiu lat w cieniu Papieskiego Ołtarza w Starym Sączu, na rozpoczęcie wakacji gromadzi się młodzież z całej diecezji.PDM 2009 Jest to czas warsztatów, spotkań w grupach, rozmów z zaproszonymi gośćmi, koncertów i modlitwy. Znakiem tegorocznego spotkania była deszczowa aura. I chociaż wielu się jej przelękło, dzielna ekipa z naszej parafii stawiła jej czoła. Podczas tych dni nie można było narzekać na nudę. Dynamiczne koncerty wieczorne, piękna liturgia i ciekawe rozmowy między młodzieżą stanowiły o miłej atmosferze. Nasz parafialny zespół "Tchnienie Życia" zapewniał oprawę muzyczną całego spotkania.

 

 

Dębowiec 200929.06 - 04.07 - XXII Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu. Przy dębowieckim sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej gromadzi się od ponad dwudziestu lat młodzież z całej Polski, a ostatnio także i z zagranicy - Niemiec, Ukrainy, Białorusi, Słowacji, Czech, a nawet Belgii. W klimacie wielkiej radości i chęci zbliżenia do Chrystusa młodzi ludzie uczestniczą w codziennej Eucharystii, rozmowach w grupach, konferencjach zaproszonych osób - konsekrowanych i świeckich (w tym roku w Dębowcu gościli m.in. ks. Piotr Pawlukiewicz, pan Andrzej Wronka) i koncertach muzyki chrześcijańskiej. Każdy dzień kończy się apelem i błogosławieństwem. Tegoroczne hasło "Czy znasz swój PIN?" zainteresowało młodzież, chcącą poznać własne wnętrze i stanąć w prawdzie ze swym Mistrzem, Jezusem Chrystusem. Młodzi poznają się także podczas wielu zabaw i tańców, będącymi stałym i niecierpliwie wyczekiwanym punktem programu. W tym roku było nas już prawie 2000!

 

29.06 - 02.07 - Grupka animatorów z Apostolskiej Wspólnoty Młodzieży razem z opiekunem wybrała się na wyprawę p.t. "Gdziekolwiek, byle z wami". Gdziekolwiek byle z WamiNajpierw każdy wypisał miejsca, które chciałby zwiedzić, potem losowanie i... w drogę. I chociaż plan uległ nieznacznej modyfikacji na trasie znalazła się toruńska starówka, zabytkowe Chełmno, nadbałtycki Kołobrzeg, zamek Drahim w Starym Drawsku, poznański rynek i wiele innych ciekawych miejsc. To był wspaniały czas radosnego wypoczynku w doborowym towarzystwie.

 

 

Słopnice 200930.06 - 09.07 - Ministranci i dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej w tym roku odpoczywały na oazie w Słopnicach k. Limanowej z opiekunem ministrantów ks. Marcinem. Miejsce położone jest w pięknych terenach Beskidu Wyspowego, poprzecinanych górskimi potokami.
Oaza służyła zarówno odpoczynkowi fizycznemu, jak i rozwojowi duchowemu dzieci. Codzienna Msza Święta, konferencja, praca w grupach pomagały zrozumieć znaczenie sakramentów w naszym życiu. Można było również odpocząć fizycznie korzystając z boisk, kortu, sali gimnastycznej, a przede wszystkim górskich wędrówek przez malownicze tereny okolic Limanowej. Czas ten na pewno ubogacił wszystkich uczestników, poprzez kontakt z naturą, nawiązane przyjaźnie i codzienną modlitwę.

 

 

20.07 - 30.07 - Apostolska Wspólnota Młodzieży w tym czasie była na oazie w Łężycach k. Duszników Zdroju. Łężyce 2009Znany już młodzieży ośrodek u p.Anny stał się miejscem wielu wspaniałych chwil. Otaczające go Góry Stołowe stanowiły okazję do wędrówek. Oprócz skał i jaskiń nie brakło wypoczynku nad wodą. Słońce sprzyjało, ale humory nie popsuły się też w deszczowe dni. Warsztaty i spotkania dały okazję do dzielenia się talentami oraz świadectwem wiary. Okoliczne zabytki - zamki, podziemne korytarze pokonywane pieszo i łodziami, miasta i miasteczka - otworzyły swoją historię dla ciekawskich uszu. Wrocławski rynek, Muzeum Narodowe, Panorama Racławicka... wiele miejsc do zwiedzenia. Wspólne pogodne wieczory, modlitwa, zmagania sportowe - to bogate źródło wspomnień. Ostatni wieczór to prezentacja warsztatów, dyskoteka, a potem Eucharystia w górach i oczekiwanie na wschód słońca.

 

 

VI Mielecki Rajd Rowerowy03.08 - 12.08 - To już VI Mielecki Rajd Rowerowy. Dwanaście dzielnych osób wybrało się na rowerach z Mielca do Suwałk. Trasa w całości miała długość 704 km. Czas ten spędzony był nie tylko w siodełku. Była okazja do całodziennego wypoczynku nad Jeziorem w Międzyrzecu Podlaskim oraz "dzień wolny od jazdy" w sympatycznym Białymstoku. Pogoda na szczęście była łaskawa. Mazurskie jeziora to piękny teren do rekreacji. Klasztor kamedulski w Wigrach był ostatnim przystankiem zwiedzania. Wszyscy dzielnie znieśli trudy wyprawy, a najdłuższy dzienny etap wyniósł 162km.

 

17.08 - 25.08 - Tradycyjnie w tym czasie w grupie "16" św. Szymona z Lipnicy, pielgrzymi z naszej parafii przemierzyli pątniczy szlak tarnowskiej pielgrzymki na Jasną Górę. PPT 2009Dziewięć dni tych szczególnych rekolekcji w drodze stało się tłem zmagań z własną słabością i zniechęceniem. To czas wzrastania w ufności wobec Bożych planów oraz próśb w intencjach tak ważnych w codzienności każdego chrześcijanina. Ufamy, że ta wędrówka do stóp Czarnej Madonny wyda dobre owoce w życiu każdego "Szymonka", jak mawiali o sobie pielgrzymi grupy szesnastej. Większość grupy stanowiła młodzież, stąd też mocną jej stroną było zaangażowanie w śpiew, modlitwę i wszelką pomoc.

 

 

 

Wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniałego wypoczynku naszej młodzieży, składamy szczere podziękowania. Szczególnie warto podkreślić rolę darczyńców, którzy wsparli finansowo te dzieła. Warto wspomnieć, że z drobnych datków złożonych przez róże różańcowe można było pokryć koszt uczestnictwa 3 osób w oazie. W ich imieniu serdecznie dziękujemy. Wszystkim życzymy zapału do nauki i cierpliwości w oczekiwaniu na następne wakacje.