Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na środę, 20 września 2017

    Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa

    (1 Tm 3,14-16)
    Piszę ci to wszystko spodziewając się przybyć do ciebie możliwie szybko. Gdybym zaś się opóźniał, [piszę], byś wiedział, jak należy...

Wakacje A.D. 2009

Wakacje 2009Wakacji czas już za nami. Wypoczywali wszyscy, którzy związani są ze szkołą. I chociaż już zapełniły się szkolne ławki, nauczyciele pogrążeni w papierkowej pracy fundowanej przez dzisiejsze szkolnictwo, a korytarze wypełnione uczniami... warto wspomnieć wakacyjne chwile wypoczynku. Parafia, jak co roku, wyszła naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i dzieci, pragnących nie tylko wypoczynku, ale i pogłębienia znajomości własnego kraju oraz spotkań we wspólnocie.

 

 

PDM 2009 24-28.06 - to Papieskie Dni Młodych. Od ośmiu lat w cieniu Papieskiego Ołtarza w Starym Sączu, na rozpoczęcie wakacji gromadzi się młodzież z całej diecezji.PDM 2009 Jest to czas warsztatów, spotkań w grupach, rozmów z zaproszonymi gośćmi, koncertów i modlitwy. Znakiem tegorocznego spotkania była deszczowa aura. I chociaż wielu się jej przelękło, dzielna ekipa z naszej parafii stawiła jej czoła. Podczas tych dni nie można było narzekać na nudę. Dynamiczne koncerty wieczorne, piękna liturgia i ciekawe rozmowy między młodzieżą stanowiły o miłej atmosferze. Nasz parafialny zespół "Tchnienie Życia" zapewniał oprawę muzyczną całego spotkania.

 

 

Dębowiec 200929.06 - 04.07 - XXII Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu. Przy dębowieckim sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej gromadzi się od ponad dwudziestu lat młodzież z całej Polski, a ostatnio także i z zagranicy - Niemiec, Ukrainy, Białorusi, Słowacji, Czech, a nawet Belgii. W klimacie wielkiej radości i chęci zbliżenia do Chrystusa młodzi ludzie uczestniczą w codziennej Eucharystii, rozmowach w grupach, konferencjach zaproszonych osób - konsekrowanych i świeckich (w tym roku w Dębowcu gościli m.in. ks. Piotr Pawlukiewicz, pan Andrzej Wronka) i koncertach muzyki chrześcijańskiej. Każdy dzień kończy się apelem i błogosławieństwem. Tegoroczne hasło "Czy znasz swój PIN?" zainteresowało młodzież, chcącą poznać własne wnętrze i stanąć w prawdzie ze swym Mistrzem, Jezusem Chrystusem. Młodzi poznają się także podczas wielu zabaw i tańców, będącymi stałym i niecierpliwie wyczekiwanym punktem programu. W tym roku było nas już prawie 2000!

 

29.06 - 02.07 - Grupka animatorów z Apostolskiej Wspólnoty Młodzieży razem z opiekunem wybrała się na wyprawę p.t. "Gdziekolwiek, byle z wami". Gdziekolwiek byle z WamiNajpierw każdy wypisał miejsca, które chciałby zwiedzić, potem losowanie i... w drogę. I chociaż plan uległ nieznacznej modyfikacji na trasie znalazła się toruńska starówka, zabytkowe Chełmno, nadbałtycki Kołobrzeg, zamek Drahim w Starym Drawsku, poznański rynek i wiele innych ciekawych miejsc. To był wspaniały czas radosnego wypoczynku w doborowym towarzystwie.

 

 

Słopnice 200930.06 - 09.07 - Ministranci i dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej w tym roku odpoczywały na oazie w Słopnicach k. Limanowej z opiekunem ministrantów ks. Marcinem. Miejsce położone jest w pięknych terenach Beskidu Wyspowego, poprzecinanych górskimi potokami.
Oaza służyła zarówno odpoczynkowi fizycznemu, jak i rozwojowi duchowemu dzieci. Codzienna Msza Święta, konferencja, praca w grupach pomagały zrozumieć znaczenie sakramentów w naszym życiu. Można było również odpocząć fizycznie korzystając z boisk, kortu, sali gimnastycznej, a przede wszystkim górskich wędrówek przez malownicze tereny okolic Limanowej. Czas ten na pewno ubogacił wszystkich uczestników, poprzez kontakt z naturą, nawiązane przyjaźnie i codzienną modlitwę.

 

 

20.07 - 30.07 - Apostolska Wspólnota Młodzieży w tym czasie była na oazie w Łężycach k. Duszników Zdroju. Łężyce 2009Znany już młodzieży ośrodek u p.Anny stał się miejscem wielu wspaniałych chwil. Otaczające go Góry Stołowe stanowiły okazję do wędrówek. Oprócz skał i jaskiń nie brakło wypoczynku nad wodą. Słońce sprzyjało, ale humory nie popsuły się też w deszczowe dni. Warsztaty i spotkania dały okazję do dzielenia się talentami oraz świadectwem wiary. Okoliczne zabytki - zamki, podziemne korytarze pokonywane pieszo i łodziami, miasta i miasteczka - otworzyły swoją historię dla ciekawskich uszu. Wrocławski rynek, Muzeum Narodowe, Panorama Racławicka... wiele miejsc do zwiedzenia. Wspólne pogodne wieczory, modlitwa, zmagania sportowe - to bogate źródło wspomnień. Ostatni wieczór to prezentacja warsztatów, dyskoteka, a potem Eucharystia w górach i oczekiwanie na wschód słońca.

 

 

VI Mielecki Rajd Rowerowy03.08 - 12.08 - To już VI Mielecki Rajd Rowerowy. Dwanaście dzielnych osób wybrało się na rowerach z Mielca do Suwałk. Trasa w całości miała długość 704 km. Czas ten spędzony był nie tylko w siodełku. Była okazja do całodziennego wypoczynku nad Jeziorem w Międzyrzecu Podlaskim oraz "dzień wolny od jazdy" w sympatycznym Białymstoku. Pogoda na szczęście była łaskawa. Mazurskie jeziora to piękny teren do rekreacji. Klasztor kamedulski w Wigrach był ostatnim przystankiem zwiedzania. Wszyscy dzielnie znieśli trudy wyprawy, a najdłuższy dzienny etap wyniósł 162km.

 

17.08 - 25.08 - Tradycyjnie w tym czasie w grupie "16" św. Szymona z Lipnicy, pielgrzymi z naszej parafii przemierzyli pątniczy szlak tarnowskiej pielgrzymki na Jasną Górę. PPT 2009Dziewięć dni tych szczególnych rekolekcji w drodze stało się tłem zmagań z własną słabością i zniechęceniem. To czas wzrastania w ufności wobec Bożych planów oraz próśb w intencjach tak ważnych w codzienności każdego chrześcijanina. Ufamy, że ta wędrówka do stóp Czarnej Madonny wyda dobre owoce w życiu każdego "Szymonka", jak mawiali o sobie pielgrzymi grupy szesnastej. Większość grupy stanowiła młodzież, stąd też mocną jej stroną było zaangażowanie w śpiew, modlitwę i wszelką pomoc.

 

 

 

Wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniałego wypoczynku naszej młodzieży, składamy szczere podziękowania. Szczególnie warto podkreślić rolę darczyńców, którzy wsparli finansowo te dzieła. Warto wspomnieć, że z drobnych datków złożonych przez róże różańcowe można było pokryć koszt uczestnictwa 3 osób w oazie. W ich imieniu serdecznie dziękujemy. Wszystkim życzymy zapału do nauki i cierpliwości w oczekiwaniu na następne wakacje.