Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na środę, 21 marca 2018

    Dzień powszedni

    (Dn 3, 14-20. 91-92. 95)
    Król Nabuchodonozor powiedział: "Czy jest prawdą, Szadraku, Meszaku i Abed-Nego, że nie czcicie mojego boga ani nie oddajecie pokłonu złotemu posągowi, który wzniosłem? Czy...

Rodzice w Róży

Róże Różańcowe RodzicówPodaruj swoim dzieciom modlitwę
 
Kolejny nowy rok szkolny  dla dzieci. Ale  i dla nas rodziców - nowy. Kolejny rok ich zmagań w poznawaniu świata. Zapewne wiele sytuacji nas zaskoczy. Z wieloma sprawami się zmierzymy, z wielu wyjdziemy zwycięsko, ale i  z wieloma nie będziemy mogli sobie poradzić jako rodzice, dzieci, pracownicy, uczniowie. Zawierzmy te sprawy Bogu w modlitwie Różańcowej – Róż rodziców (za dzieci). Dzieło modlitwy różańcowej rodziców w intencji dzieci rozpoczęło się 8 sierpnia 2001 roku...

w trakcie rekolekcji wspólnoty modlitewno-ewangelizacyjnej MARANA THA z Gdańska. Ma na celu propagowanie modlitwy różańcowej rodziców i powstawanie grup modlitwy różańcowej opartej o schemat Żywego Różańca, gdzie rodzice tworzą żywe róże modlitwy za dzieci. Inicjatywa powstała z potrzeby serca i zaowocowała wspaniałymi rezultatami w życiu dzieci, dlatego zaczęto dzielić się doświadczeniami z innymi. W naszej parafii zawiązało się osiem róż rodziców, które od czterech lat trwają na modlitwie za swoje dzieci. Zawiązywane są  kolejne.

 
Schemat modlitwy zaczerpnięty z idei Żywego Różańca pozwala uzyskiwać łaski, jakie dla tej formy modlitwy przewidziane są w Kościele. Rozważanie jednej tajemnicy przez cały miesiąc w kontekście miłości do dziecka powoduje czasem pogłębioną refleksję nad daną sprawą. Prosząc Boga, aby chronił nasze dzieci przed skutkami naszych grzechów i słabości, wzrastamy w pokorze, w prawdzie, w pokoju, w mądrości i miłości i zaczynamy zdawać sobie jaśniej sprawę z tego, w czym sami powinniśmy wzrastać; prosimy również Boga o wsparcie naszych działań. Owoce łaski są widoczne w postawie naszych dzieci i w ogóle rodzin.

Obecnie w naszej parafii działają następujące Róże Różańcowe Rodziców:

1.Św. Joachima i Anny
2.Matki Bożej Rodzicielki
3.Św. Moniki 
4.Św. Augustyna
5.MB Niezawodnej Nadziei
6.MB Nieustającej Pomocy
7.MB Pięknej Miłości.
8.MB Miłosierdzia