Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 20 marca 2018

    Dzień powszedni

    (Lb 21, 4-9)
    Od góry Hor szli Izraelici w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi:...

Czciciele św. o. Pio pomogą w kształceniu dzieci na Sądecczyźnie i w Afryce

O. PioZdolnej młodzieży z rodzin potrzebujących i dzieciom z Republiki Konga pomogą czciciele św. o. Pio z diecezji tarnowskiej. Spotkają się oni w niedzielę 13 września w Nowym Sączu - Zawadzie na wielkim festynie „Niedziela z ojcem Pio”. W poprzednich latach impreza gromadziła nawet kilkanaście tysięcy osób. Zebrany dochód będzie przeznaczony na stypendia dla młodzieży z Sądecczyzny i na edukację dzieci na misjach. Rok temu udało się zebrać ponad 40 tys. zł.


„Od czterech lat pomagamy dziesięciorgu dzieci z Afryki. Systematycznie przekazujemy pieniądze na ich naukę, pobyt w internacie i wyżywienie. Ostatnio dostaliśmy list od dzieci, które podziękowały za to, że mogą chodzić do szkoły, bo bez tej pomocy byłyby dziećmi ulicy” - mówi KAI ks. Andrzej Liszka, założyciel sądeckiej grupy o. Pio.

 

Posłuchaj: (mówi ks. Andrzej Liszka koordynator grup modlitewnych św. o. Pio)

„Niedziela z ojcem Pio” odbywać się będzie na boisku sportowym w Nowym Sączu – Zawadzie. Festyn rozpocznie się o godz. 13.00. W programie są liczne atrakcje, m.in. mecz Urząd Miasta Nowego Sącza kontra Grupa św. o. Pio. Nie zabraknie konkursów, zabawy tanecznej i pokazu sztucznych ogni. Organizatorzy przygotowali także ciesząca się dużą popularnością loterię fantowa, podczas której będzie można wygrać wycieczki zagraniczne, rowery oraz sprzęt gospodarstwa domowego. O godzinie 16.30 zaplanowano koncert Andrzeja Sikorowskiego z zespołem.

Na festynie będzie także obchodzona 10. rocznica powstania grupy św. o. Pio przy bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Należy do niej ok. 3 tys. osób. Nabożeństwa, podczas których czytane są prośby do tego popularnego świętego, trwają nawet kilka godzin. Wierni modlą się za Kościół, papieża oraz w intencjach zgłoszonych przez mieszkańców Sądecczyzny. Członkowie grupy prowadzą też księgę łask otrzymanych za wstawiennictwem o. Pio.

W diecezji tarnowskiej działają 43 grupy św. o. Pio. Należą one do najliczniejszych w Polsce, ponieważ zrzeszają kilkanaście tysięcy osób. Większość z nich przyjedzie w niedzielę do Nowego Sącza.

Źródło: http://www.diecezja.tarnow.pl/index_01.php?aktu=4169, RDN