Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na sobotę, 20 stycznia 2018

    Dzień powszedni - wspomnienie św. Fabiana, papieża i św. Sebastiana, męczennika

    (2 Sm 1, 1-4. 11-12. 19. 23-27)
    W owym czasie: Po zwycięstwie nad Amalekitami wrócił Dawid i zatrzymał się przez...

Kapitał ludzki to niedoceniane bogactwo

ZdjecieBiskup Wiktor Skworc zaapelował do przedsiębiorców i polityków odpowiedzialnych za gospodarkę o docenienie „kapitału ludzkiego” czyli człowieka pracy.

„Największym kapitałem jest człowiek” – przypomniał biskup uczestnikom Forum Ekonomicznego w Krynicy.


Ordynariusz tarnowski uczestniczył w panelu poświęconym wartości kapitału ludzkiego w Europie Środkowo – Wschodniej po dwóch dekadach transformacji. Wskazywał, że „kapitał ludzki” stanowi niedoceniane bogactwo naszego kraju i gospodarki. „To dzięki niemu – nie rządowi - Polska uciekła kryzysowi i dziś jako jedyna w UE ma wzrost PKB” – podkreślił biskup.

Hierarcha stwierdził, że Polska trwoni „kapitał ludzki akceptując migrację młodego, dobrze wykształconego młodego pokolenia. „Oferty – wezwania – kierowane do młodych – wracajcie – nie są wiarygodne, bo nie są poparte konkretami. Polska trwoni „kapitał ludzki” przedsiębiorców, którzy marnują czas na zmaganie się z uciążliwymi ograniczeniami, barierami biurokratycznymi” – mówił bp Skworc.

Podczas panelu podkreślił, że najbardziej oczekiwanym konkretem nie są bądźcie materialne, ulgi czy inne świadczenia, ale wolność gospodarcza. „Jedynie ona może docenić i wyzwolić do działania „kapitał ludzki”, który i tak w naszym kraju wykazuje niezwykły dynamizm” – wskazywał bp Skworc.

Na kończące się dziś Forum Ekonomiczne przyjechało do Krynicy prawie dwa tysiące gości - polityków, przedsiębiorców, ludzi nauki i kultury z ponad 60 krajów świata. Hasło tegorocznego Forum to: „Solidarność europejska - 20 lat po rewolucji”.

Podczas spotkania odbyło się około 140 paneli dyskusyjnych dotyczących transformacji ustrojowej, energetyki, polityki międzynarodowej, bezpieczeństwa oraz kryzysu.

 

Źródło: KAI