Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na środę, 29 marca 2017

    (Iz 49,8-15)
    Tak mówi Pan: Gdy nadejdzie czas mej łaski, wysłucham cię, w dniu zbawienia przyjdę ci z pomocą. A ukształtowałem cię i ustanowiłem przymierzem dla ludu, aby odnowić kraj,...

Bp Skworc prosi o modlitwę, by posłowie głosowali ws. in vitro zgodnie z nauką Kościoła
DzieckoO bronienie poczętego życia i wierność Bogu każdego dnia zaapelował bp Wiktor Skworc podczas uroczystości 10. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku. Hierarcha prosił wiernych, aby modlili się, by „posłowie deklarujący swą wiarę, głosowali w kwestii in vitro zgodnie z nauką Kościoła, a jeśli taka ustawa nie zostanie uchwalona, by przyjęli projekt najbliższy nauce katolickiej i humanitarnym zasadom” .

Bp Skworc powiedział w homilii, że trwa walka o człowieka i fundamentalne wartości, na których opiera się nadzieja całej ludzkości. „Jasno i jednoznacznie mówimy w kwestiach biotycznych, w kwestii „in vitro” i wołamy – człowieku – kimkolwiek jesteś w tym kraju – nie masz prawa nad życiem i śmiercią; słuchaj Boga, który mówi jednoznacznie: nie zabijaj!” - apelował biskup tarnowski.

Hierarcha podkreślił, że potrzeba świadectwa, kiedy trwa walka o duszę Europy i wierność chrześcijańskiemu dziedzictwu. Wskazywał, że bywa ono lekceważone lub jawnie odrzucane nawet przez samych chrześcijan.

Bp Skworc polecał także modlitewnej pamięci małżeństwa, które nie mogą mieć potomstwa. „Niech zrozumieją, iż nie istnieje prawo do posiadania dziecka, a ono samo może być tylko osobowym darem, nigdy przedmiotem, który się należy, który trzeba posiadać poprzez akt produkcji, kosztem zniszczenia życia braci czy sióstr” – podkreślił kaznodzieja.

Koronacja obrazu Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku miała miejsce 12 września 1999 roku. Dokonał jej biskup tarnowski Wiktor Skworc. Na uroczystości koronacyjne przybyła ok. 50. tysięczna rzesza pielgrzymów z całej diecezji. Otoczony kultem barokowy obraz namalowany został ok. 1649 r. na desce modrzewiowej. W kościele parafialnym, w którym znajduje się cudowny obraz, jest księga, w której zapiski dotyczące otrzymanych łask datowane są od 1727 r.

Źródło: http://www.diecezja.tarnow.pl/index_01.php?aktu=4172