Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 21 stycznia 2018

    Trzecia Niedziela zwykła

    (Jon 3,1-5. 10)
    Pan przemówił do Jonasza po raz drugi tymi słowami: „Wstań, idź do Niniwy, wielkiego miasta, i głoś jej upomnienie, które Ja ci zlecam”. Jonasz wstał...

Więzienie za przejście na chrześcijaństwo

ZdjęcieOd ponad pół roku w więzieniu w Teheranie przebywają dwie chrześcijanki, które porzuciły islam.
27-letnia Maryam Rostampour i 30-letnia Marzieh Amirizadeh zostały aresztowane i oskarżone o bycie „zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwowego” i „udział w nielegalnym zgromadzeniu”.


Stan zdrowia uwięzionych pogarsza się coraz bardziej. Stołeczne więzienie Evin ma złą sławę ze względu na urągające warunki sanitarne.

W czasie rozprawy przed rewolucyjnym sądem w Teheranie chrześcijanki odrzuciły możliwość wyrzeczenia się wiary w Chrystusa. Ich proces przeradzał się czasami w debatę teologiczną.

– To niemożliwe, by Bóg rozmawiał z człowiekiem – stwierdził oskarżyciel.

– Czy kwestionujesz Bożą wszechmoc? – odpowiedziała jedna z irańskich chrześcijanek.

– Nie jesteś godna, by Bóg z tobą rozmawiał – kontynuował oskarżyciel.

– To Bóg, a nie ty, decyduje o mojej godności – ripostowała Marzieh, wyznając powtórnie swoją wiarę.

Kobiety zostały po przesłuchaniu odesłane do więzienia, by „jeszcze raz przemyślały swoją decyzję”. Natomiast irańska wspólnota chrześcijańska w Wielkiej Brytanii 12 września zorganizowała modlitewne czuwanie w intencji uwolnienia aresztowanych. Ubrane na biało kobiety modliły się przed ambasadą irańską w Londynie. Domagały się również natychmiastowego uwolnienia Iranek i zapewnienia podstawowej wolności religijnej w tym islamskim kraju.

Niewielka wspólnota chrześcijańska w Iranie należy do najbardziej prześladowanych na świecie. Liczba katolików szacowana jest tam na 25 tys. Wierni mają 11 parafii, w których pracuje 17 księży. Każda konwersja z islamu na chrześcijaństwo zagrożona jest aresztowaniem i wyrokiem śmierci.

 

Źródło: KAI