Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na sobotę, 22 lipca 2017

    Wspomnienie św. Marii Magdaleny

    (Pnp 8,6-7)
    Połóż mię jak pieczęć na twoim sercu, jak pieczęć na twoim ramieniu, bo jak śmierć potężna jest miłość, a zazdrość jej nieprzejednana jak Szeol, żar...

Pakistan: młody chrześcijanin zamordowany w więzieniu

Fanish został oskarżony o zbeszczeszczenie KoranuKolejny chrześcijanin padł ofiarą tzw. ustawy o bluźnierstwie, obowiązującej w Pakistanie. Jak podała agencja AsiaNews 20-letni Fanish przebywał w więzieniu w Sialkot z oskarżenia o zbezczeszczenie Koranu.


Jego aresztowanie 12 września poprzedził atak muzułmańskich fanatyków na wspólnotę chrześcijańską w jego rodzinnej wiosce.

Fanisha znaleziono wczoraj martwego w celi z licznymi ranami na ciele. Policja stwierdziła samobójstwo, jendak miejscowi obrońcy praw człowieka uważają, że młody chrześcijanin zmarł na skutek tortur, jakie zadano mu w więzieniu.

Komisja „Iustitia et Pax” tamtejszego episkopatu katolickiego po raz kolejny zaapelowała do władz w sprawie nasilenia się przypadków oskarżeń i agresji wobec pakistańskich mniejszości religijnych pod pozorem rzekomego bluźnierstwa. Oprócz wspomnianego przypadku w Pendżabie, także w prowincji Sindh doszło do ataku na chrześcijan. Tym razem o bluźnierstwo oskarżono 40-letniego Lawrence’a. 12 września tłum fanatyków obrzucił kamieniami jego dom i pobliski kościół. Rozszerzeniu się zamieszek zapobiegła zdecydowana akcja policji.

 

Źródło: KAI