Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 28 maja 2017

    Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

    (Dz 1,1-11)
    Pierwszą Księgę napisałem, Teofilu, o wszystkim, co Jezus czynił i czego nauczał od początku aż do dnia, w którym udzielił przez Ducha Świętego poleceń Apostołom, których...

III Festiwal Organistów Diecezji Tarnowskiej

WitrażW czwartek ( 24 września) w Tarnowie rozpocznie się III Festiwal Organistów Diecezji Tarnowskiej "Cantantibus organis". Weźmie w nim udział jedenastu organistów, którzy zaprezentują m.in. preludium i fugę J.S. Bacha, utwory romantyczne i epoki przedbachowskiej. Celem Festiwalu jest propagowanie i upowszechnianie muzyki organowej oraz podnoszenie poziomu wykonawstwa muzyki organowej i liturgicznej - mówi ks. Grzegorz Piekarz, dyrektor artystyczny. 


Posłuchaj:

W czwartek przesłuchania rozpoczną się o 9.00 w parafii w Tarnowie - Krzyżu. Natomiast w piątek przesłuchania finałowe będą w katedrze od godziny 14.00. Po Mszy św. o godzinie 18.00 ogłoszone zostaną wyniki i odbędzie się koncert galowy. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Organizatorem Festiwalu jest Centrum Paderewskiego Tarnów - Kąśna-Dolna oraz Wydział Muzyki Kościelnej Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

 

Źródło: RDN