Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 23 lipca 2017

    XVI niedziela zwykła

    (Mdr 12,13.16-19)
    Panie, nie ma oprócz Ciebie boga, co ma pieczę nad wszystkim, abyś miał dowodzić, że nie sądzisz niesprawiedliwie, Podstawą Twojej sprawiedliwości jest Twoja potęga, wszechwładza Twa...

III Festiwal Organistów Diecezji Tarnowskiej

WitrażW czwartek ( 24 września) w Tarnowie rozpocznie się III Festiwal Organistów Diecezji Tarnowskiej "Cantantibus organis". Weźmie w nim udział jedenastu organistów, którzy zaprezentują m.in. preludium i fugę J.S. Bacha, utwory romantyczne i epoki przedbachowskiej. Celem Festiwalu jest propagowanie i upowszechnianie muzyki organowej oraz podnoszenie poziomu wykonawstwa muzyki organowej i liturgicznej - mówi ks. Grzegorz Piekarz, dyrektor artystyczny. 


Posłuchaj:

W czwartek przesłuchania rozpoczną się o 9.00 w parafii w Tarnowie - Krzyżu. Natomiast w piątek przesłuchania finałowe będą w katedrze od godziny 14.00. Po Mszy św. o godzinie 18.00 ogłoszone zostaną wyniki i odbędzie się koncert galowy. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Organizatorem Festiwalu jest Centrum Paderewskiego Tarnów - Kąśna-Dolna oraz Wydział Muzyki Kościelnej Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

 

Źródło: RDN