Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 lutego 2018

    Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

    (Rdz 9, 8-15)
    Tak rzekł Bóg do Noego i do jego synów: "to Ja zawieram przymierze z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; z...

Po wakacyjnej przerwie rusza Radiowo - Internetowe Studium Biblijne

Plakat

W pierwszą niedzielę października rozpocznie się kolejny cykl wykładów Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą poznać Pismo Święte. Swoją wiedzą podzielą się tarnowscy bibliści: ks. dr hab. Michał Bednarz, ks. dr Piotr Łabuda i ks. dr Mirosław Łanoszka.

Do udziału w studium zgłosiło się ponad tysiąc osób. Stronę internetową, gdzie znajdują się wykłady z pierwszego semestru odwiedziło ponad 6 tys. słuchaczy. Na stronie zanotowano ponad 90 tys. pobrań plików.

 


„Podczas kolejnych wykładów będzie można poznać Stary i Nowy Testament. Opowiemy jak powstały Ewangelie, poznamy życie i działalność Chrystusa. Będą także praktyczne uwagi jak czytać Pismo Święte. Nie zabraknie także opowieści o tym jak wygląda Boże Narodzenie w Betlejem i Wielkanoc w Ziemi Świętej” mówi ks. Piotr Łabuda - dyrektor tarnowskiego oddziału Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II.

 

Posłuchaj:

Osoby, które nadal zapiszą się drogą listowną lub elektroniczną będą miały możliwość pobierania materiałów z poszczególnych wykładów, a na koniec wykładów sprawdzenia swoich wiadomości i otrzymania pamiątkowego dyplomu ukończenia Studium Biblijnego. Zapisywać mogą się osoby z całej Polski.

Z wykładami jest związany konkurs o tematyce biblijnej. Nagrodą główną jest wyjazd do Ziemi Świętej.

Wykłady rozpoczną się w pierwszą niedzielę października o godz. 14.30, na antenie diecezjalnego radia RDN Małopolska (103,6 FM lub 101,2 FM lub 88,3 FM).

Wykłady będą emitowane w każdą niedzielę o godz. 14.30 i dwukrotnie powtarzane w poniedziałki, po wiadomościach o godz. 10.00 i o godz. 20.00. Internetowy kanał radiowy RDN Religia będzie nadawał audycję studium biblijnego w poniedziałek o godz. 11.30 i we wtorek o godz. 20.00.

Materiały z audycji (teksty i pliki audio) będą dostępne na stronie internetowej (www.studiumbiblijne.diecezja.tarnow.pl).

Banery i linki do tej strony są zamieszczone także na portalach Diecezji Tarnowskiej (www.diecezja.tarnow.pl), radia RDN Małopolska (www.rdn.pl), Tarnowskiego Gościa Niedzielnego (www.tgn.diecezja.tarnow.pl) i Wydawnictwa BIBLOS (www.biblos.pl).

Organizatorami studium biblijnego są Diecezja Tarnowska i Tarnowski Oddział Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II. Osoby jeszcze nie zapisane mogą zgłosić swój udział w formie elektronicznej e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , oraz listownie; adres:

BIBLOS
Studium Biblijne
Plac Katedralny 6
33-100 Tarnów

W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, parafię zamieszkania i adres do korespondencji.
Planowane zakończenie wykładów i wydanie osobom zapisanym certyfikatu ukończenia Studium Biblijnego zaplanowano na czerwiec 2010 roku.

Źródło: http://www.diecezja.tarnow.pl/index_01.php?dsi=150