Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 23 stycznia 2018

    Dzień powszedni

    (2 Sm 6, 12b-15. 17-19)
    Poszedł Dawid i sprowadził z wielką radością Arkę Bożą z domu Obed-Edoma do Miasta Dawidowego. Ilekroć niosący Arkę Pańską postąpili sześć kroków, składał w...

Zamordowano kolejnego chrześcijanina w Iraku

Na rosnący klimat strachu i niepewności wskazują chrześcijanie Iraku po tym, jak w Kirkuku zamordowano kolejnego wyznawcę Chrystusa.

Elia Abdul Karim miał 55-lat i pracował jako pielęgniarz.


Niezidentyfikowani sprawcy otworzyli w jego kierunku ogień, a następnie porwali. Jego ciało, z wyraźnymi śladami tortur, dzień po uprowadzeniu znaleziono wyrzucone na ulicę. Według chaldejskiego arcybiskupa Kirkuku Louisa Sako chrześcijanie znowu stali się celem porywaczy dla okupu, a także tych, którzy chcą się ich na zawsze pozbyć z kraju. Zastraszanie przynosi owoce. Kolejne chrześcijańskie rodziny w obawie o swój los emigrują z Iraku.

W ostatnich latach dochodziło w Iraku do licznych porwań dla okupu. Ponadto tamtejsza wspólnota chrześcijańska często staje się celem ataków Al-Kaidy i innych ugrupowań islamskich.

Przed inwazją amerykańską na Irak w 2003 r. mieszkało w tym kraju 800 tys. chrześcijan. Od tamtej pory 250 tys. z nich opuściło ojczyznę.

 

 

Źródło: KAI