Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 23 stycznia 2018

    Dzień powszedni

    (2 Sm 6, 12b-15. 17-19)
    Poszedł Dawid i sprowadził z wielką radością Arkę Bożą z domu Obed-Edoma do Miasta Dawidowego. Ilekroć niosący Arkę Pańską postąpili sześć kroków, składał w...

IX Dzień Papieski

PlakatPod hasłem „Jan Paweł II - Papież Wolności” w niedzielę 11 października obchodzony będzie IX Dzień Papieski. Z tej okazji w Tarnowie o godzinie 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w kościele bł. Karoliny Kózkówny. W diecezji, podobnie jak w całym kraju przed kościołami przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Pomaga ona w edukacji zdolnej młodzieży z rodzin potrzebujących.


Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia podjęła opiekę nad przeszło dwoma tysiącami młodych, zdolnych Polaków, którym brak środków na realizację marzeń o dalszej nauce. Prawie siedemset z nich to już studenci wyższych uczelni. W diecezji tarnowskiej jest 38 stypendystów, pochodzą z rodzin wielodzietnych i biednych, mieszkają na wsi lub w małych miejscowościach. Uczniowie i studenci mają dobre wyniki w nauce, biorą udział w olimpiadach, udzielają się społecznie.

 

Posłuchaj {mówi ks. Tadeusz Michalik diecezjalny koordynator Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia}:

„Dbamy o wszechstronny rozwój młodzieży. Pieniądze, które otrzymują stypendyści pomagają im w edukacji. Jedna osoba może otrzymywać materialne wsparcie od gimnazjum, aż do końca studiów. W trosce o rozwój duchowy młodych ludzi, organizujemy także obozy, które są formą rekolekcji” mówi ks. Tadeusz Michalik diecezjalny koordynator Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Obchody Dnia Papieskiego będą miały także oprawę artystyczną. W sobotę 10 października w tarnowskiej katedrze wykonane zostanie Completorium Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 w tarnowskiej katedrze. Wykonawcami będą soliści, Tarnowska Orkiestra Kameralna oraz Chłopięcy Chór Katedralny Pueri Cantores Tarnovienses pod dyrekcja ks. Grzegorza Piekarza.

 

Źródło: http://www.diecezja.tarnow.pl/index_01.php?dsi=154