Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na poniedziałek, 27 lutego 2017

    (Syr 17,24-29)
    Tym, którzy się nawracają, Bóg daje drogę powrotu i pociesza tych, którym brakło wytrwałości. Nawróć się do Pana, porzuć grzechy, błagaj przed obliczem Jego, umniejsz zgorszenie. Wróć do...

Porwano misjonarza

Michael SinnottW mieście Pagadin na wyspie Mindanao na południu Filipin grupa uzbrojonych osób uprowadziła wczoraj irlandzkiego misjonarza, 78. letniego ks. Michaela Sinnotta.

Pomimo, że do czynu nie przyznała się dotychczas żadna organizacja, przypuszcza się, że jego sprawcami są terroryści z powiązanego z Al-Kaidą ugrupowania Abu Sajefa.


Wczoraj wieczorem duchownego porwało z domu sześciu uzbrojonych mężczyzn. Jak zaznacza jeden z wiernych, nieznane są motywy uprowadzenia powszechnie szanowanego misjonarza. Sprawcy wrzucili go do mini-busa a następnie odpłynęli łodzią w nieznanym kierunku.

Ugrupowanie Abu Sajefa już wcześniej porywało misjonarzy i turystów. Przed dwoma laty uprowadziło włoskiego misjonarza, ks. Giancarlo Bossi, którego zwolniono po wpłaceniu okupu. W styczniu bieżącego roku porwało z kolei troje pracowników Czerwonego Krzyża: Filipinkę, Włocha i Szwajcara, który następnie po kolei udało się uwolnić.

W minionych miesiącach armia podjęła ofensywę przeciw bojówkom Abu Sajefa i zajęła ważny obóz rebeliantów. Działania te spowodowały sporo ofiar po obydwu stronach konfliktu.

 

Źródło: KAI