Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 23 stycznia 2018

    Dzień powszedni

    (2 Sm 6, 12b-15. 17-19)
    Poszedł Dawid i sprowadził z wielką radością Arkę Bożą z domu Obed-Edoma do Miasta Dawidowego. Ilekroć niosący Arkę Pańską postąpili sześć kroków, składał w...

2009-10-25
1. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.3o a po nich Msza św.

2.    W przyszłą niedzielę – uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. o godz. 14.3o gdyż wtedy rozpoczynają się nabożeństwa na Cmentarzach. Nabożeństwa na Cmentarzach w Mielcu będą: o godz. 12.oo na Cmentarzu Komunalnym a o godz. 14.3o na Cmentarzu Komunalnym i Parafialnym. Prosimy o zadbanie grobów i o kulturę przy wynoszeniu śmieci – tylko w wyznaczonych miejscach. Kartki na wypominki można pobrać u ministrantów lub przy głównych drzwiach naszego kościoła. W listopadzie zyskujemy odpusty. Odpust to darowanie kary za grzechy już odpuszczone w sakramencie pokuty. Można je zyskiwać za siebie lub za dusze cierpiące w czyśćcu od 1 – 8 listopada. Warunki odpustu:

·       Po dobrze odprawionej spowiedzi św.

·       Przystąpić do Komunii św.

·       Nawiedzić cmentarz i pomodlić się za duszami w czyśćcu

·       Zmówić modlitwę w intencjach oznaczonych przez Ojca św.

·       Oraz wyzbyć się przywiązania do grzechu.

          Ze względu na to, że odpusty można zyskać od 1do 8 listopada – do   chorych pojedziemy jak zwykle w I piątek listopada. Spowiedź św.  naszym kościele przed Wszystkimi Świętymi będzie w piątek  od  16.oo  i w sobotę  od 15.oo.

3. Przyjęcie do grona aspirantów będzie w czwartek na Mszy św. o godz. 18.oo Zapraszamy rodziców i kolegów. Zbiórka aspirantów w sobotę o godz. 9.oo

4. Zmiana tajemnic różańcowych  we Wszystkich Świętych po Mszy św. o g.7.3o

5.  W ub. tyg. na budowie pracowali: 3 dni – Stanisław Bobowski, 2 dni – Czesław Stokłosa, 1 dzień – Włodzimierz Mężyk, Roman Jagoda, Andrzej Kowal, Stanisław Hałata, Grzegorz Stokłosa. Bóg zapłać. Na obecny tydzień zapraszamy mieszkańców bl. nr  2,  4,  6,  8  przy ul. Szafera. W sobotę i w przyszły poniedziałek nie pracujemy. Za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Maria Skrzypek, Beata i Piotr Makuchowie, na kapliczki maryjne – Barbara i Bogdan Pląderowie, Alicja Leńko, a na ogrzewanie Alicja i Andrzej Lechowiczowie. Bóg zapłać.

6. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów. Proszę też pobrać książeczki o kapliczce. Wypada, żeby każdy z nas wiedział  jacy byli nasi ojcowie, skoro 70 lat temu stawiali kapliczki Bogu i Matce Najświętszej.